Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkumulátorsav leadása megsemm...

Akkumulátorsav leadása megsemmisítésre?

Figyelt kérdés

Van egy liternyi durván 20 éves akkumulátorsavam, amit szeretnék leadni megsemmisítésre. Hol lehet ezt megtenni? Általánosságban kérdezem, de amúgy Miskolci vagyok ha ez segít valakinek.


(egyszerűen nem találtam jobb kategóriát a kérdésnek)



2020. máj. 18. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Hulladékudvarban.
2020. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Használt az akkusav, vagy még "gyári"?

Ha már volt akkumulátorban, akkor mindenképpen veszélyes hulladék.


Ha nem volt aksiba töltve, sokféleképpen föl lehet használni. Csak élő vízbe ne öntsd!

1) Ha oxidált vörösréz hulladékot oldasz föl benne, szép kék kristályokat lehet az oldatból kinyerni. A réz-szulfát képződik ami a bordói-lé alapja.

2) Lehet közömbösíteni mészkővel, döglött mésszel, vagy akár hullott vakolattal.

A közömbösítést óvatosan kell végezni, csak kis adagokban adni hozzá a meszet.

Ha nagyon fölmelegszik, hagyni kell lehűlni!

2020. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem volt még akkuban a garázsunkban találtam és minimum 15 éve ott áll. Nekem nincs rá szükségem és szeretném eltüntetni a garázsból viszont a lefolyóba csak nem önthetem bele.


Jók a tippek a közömbösítésre, de ezzel inkább nem próbálkoznék magamtól :)


Felhívom holnap a helyi hulladékudvart és megkérdezem őket!

2020. máj. 18. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs "méregkeverő" gyakorlatod jobb, ha a hulladék udvarra bízod.

A kénsav nem romlik, nem penészedik meg 15 év után is "harapós".

Viszont a műanyag flakon amiben árulni szokták elöregedhet, úgyhogy nem ártana, ha óvatosan beletennéd egy műanyag zacskóba.

Ha mégis rákényszerülnél arra, hogy magad közömbösítsd, leírom részletesen, hogy mire kell vigyázni.

2020. máj. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!