Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 22mm-es rézcső áramlás...

A 22mm-es rézcső áramlás szempontjából megfelel az 1"-os vas csőnek?

Figyelt kérdés
Ugye a vascsőnek sokkal durvább a belső fele. Arra lennék kiváncsi hogy a 22es rézcsövön ugyan annyi viz folyik ki mondjuk fél óra alatt mint a vas csövön

2020. máj. 20. 16:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Előre is köszi
2020. máj. 20. 16:40
 2/4 Gábor t ***** válasza:
100%
Szia, tippem szerint fűtésre gondolsz lehet tévedek. A 22 mm-es rézcső fala gondolom 1 mm , a belső 20 mm, az 1" vas cső külső átmérője durván 33 mm a belső talán 25-26 mm . Biztos vagyok benne , hogy az átfolyás versenyben a vascső fog nyerni . Mert bár a vascső felületi érdessége rosszabb de az átfolyása lényegesen nagyobb. Az áramlás sebességére nem csak a felület , hanem a kisebb átmérő is rossz hatással van , turbolens áramlás mindkét esetben lehetséges .
2020. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ha a tipp jogos és fűtéscső, a turbulenciák jelentősége is jócskán csökken a keresztmetszethez képest, a nagyon kicsi áramlási sebesség miatt.
2020. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia konkrétan nem a fűtésre gondoltam de igen igazatok lehet jóval kisebb az átmérő. Csak volt egy tanárom aki ezt hajtogatta hogy a 22es rézcső megfelel a colos vas csőnek.már akkor se értettem
2020. máj. 21. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!