Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az előre jósolt zivatarokból,...

Az előre jósolt zivatarokból, esőből ismét nem lett szinte semmi. A jégelhárító rendszer lehet ezért felelős?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha hülyeséget kérdezek, de ez már nagyon különös számomra. Tavaly is rendszerint ez történt, beígérték rengetegszer a nagy esőket, zivatarokat, a radarokat nézve látszott is, hogy komoly események elébe nézünk, aztán ezek a zivatarrendszerek ahogy elhagyták valamelyik szomszédos országot (legtöbbször nyugat felől), Magyarország felett szinte azonnal meggyengültek, és elhaltak. Nem keverhet bele az időjárásba ez a jégelhárító?

#zivatar #aszály #jégelhárító
2020. máj. 24. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen jégelhárító? Mikor volt Mo-n jégeső május végén??
2020. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a jégelhárító rendszert használják attól még nem marad a csapadék a felhőben. Ugyanúgy le fog hullani csak nem jég hanem eső formájában.
2020. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1, úgy tudom nem hozzák nyilvánosságra, hogy mikor működtetik a jégelhárítót. Mi van akkor, ha minden előre beharangozott zivataros időszakban működik?


Van arra bármiféle kutatás, hogy nem befolyásolja az időjárást más módon? Mi okozza azt, hogy Magyarországon egyre kevesebb a kiadós csapadék?

2020. máj. 24. 11:59
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Mégis hova tűnne a felhő (=pára) a jégelhárítótól? Olyan nincs, hogy egyszer volt víz, aztán nincs víz. Ahogyan a kettes is leírta, ugyanúgy lehullik, csak nem jég, hanem víz formájában. Általános iskola.
2020. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De még ha ezt nem is tanultad iskolában, elég lenne a kérdés leírása előtt tájékozódni és megtalálnád hogyan működik:

"...létrehozza azokat a mesterséges lecsapódási pontokat, amelyen apró szemű jégdarabok alakulnak ki. A jégszemcsék sokkal nagyobb számban alakulnak ki, mint normál jégképződés esetén. Mivel az így képződött jégszemek sokkal kisebbek, mint a természetes úton képződöttek, ezért a levegőben, földet érés közben elolvadnak, vagy, ha nem, akkor is sokkal kisebb kárt okoznak a növényekben."

Tehát ahogy írtuk: a jég elolvad, vagy kisebbek lesznek a darabok mire földet érnek.

2020. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4, Azt hiszem nem érted a kérdésemet. Tegnap nem lett semmi a beígért zivatarokból, illetve azt hiszem, hogy Szombathely még kapott belőle, aztán szépen behalt az egész (Ausztriában élő ismerős említette, hogy náluk is mintha dézsából öntenék). Tavaly egész évben ez történt, amikor napokkal előre hevesebb eseményeket jósoltak. Nem vártam jeget, de esőt igen, mert 2.5 hónapja nem volt csapadék, viszont most a térségünkre is 8 mm-t ígértek, ehhez képest még 1 sem volt. Aztán ahogy a felhők elhagyják kelet felé az országot, a keleti határvidéken ismét esik, van ahol 14 mm is összejött. Számomra ez kezd különös lenni. Tavaly is mindig ugyanígy történt. Mintha valami meggátolná, hogy normálisan essen az eső az ország nagy részén, de itt a főváros környékén biztosan. Ezért kérdeztem azt, hogy az időjárásba való beleavatkozásnak nem lehet-e valami ilyesmi hatása. Nem értek ehhez az ezüst-jodidos cucchoz, ezért is kérdeztem, amit kérdeztem.
2020. máj. 24. 13:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Én meg csak válaszoltam, hogy a csapadék nem vész el, max. a halmazállapota változik. Talán azért nem lett semmi a beígért zivatarokból (bár nem értem miért ne lehetne még), mert a meterólógia nem jós, nem tud 100%-os pontossággal előrejelezni.
2020. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát persze, én azt tudom, hogy nem vész el, laikus vagyok, de azért nem annyira, hogy úgy gondoljam hirtelen elvarázsolta az esőt holmiféle jégelhárító. :D Csak tudod, arra voltam kíváncsi, hogy ez a természet dolgába való beleavatkozás nem lehet-e negatív hatással a bármiféle halmazállapotú csapadékozásra is. Ha tegnap esetleg láttad a radart, azon azért látszott, hogy nem semmi felhőrendszer közelített minket nyugat, észak-nyugat felől, amiből az időjósok joggal feltételezhették, hogy bizony most jön az égi áldás, nem is olyan kis mennyiségben. Aztán már este, mikor elérte az országot jöttek a különféle módosítások, miszerint mégsem lesz ez olyan mértékű csapadék, mint azt számolták. Majd kelet felé haladva, a keleti országhatár közelében újra rákapcsolt. Természetesen lehet még csapadék a közeljövőben, azt nem írtam, hogy nem lesz, de a tegnap este érkező zivatarrendszer már majdnem elhagyta az országot, tehát abból már nem lesz. Tudom én, hogy az időjárás-előrejelzés nem 100%-os, de csapadékot illetően az utóbbi pár évben hatalmasat tévednek az időjósok, míg úgy 5-10 évvel ezelőtt ha azt mondták 40-60 mm fog egy nap alatt hullani az úgy is volt. A tudomány, és a műszerek pedig azóta csak fejlődtek. Emiatt nehéz elhinni, hogy mindig ilyen orbitális tévedéseik lennének, vagy valami durván közrejátszik abban, hogy nem bír esni az eső.
2020. máj. 24. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Az előrejelzés szerintem jogos volt, átment rajtunk egy front.

[link]

[link]

[link]

Egyébként volt is zápor, csak nem annyira kiterjedten az egész országban, ahogy jelezték. De inkább jelezzenek veszélyhelyzetet, mint hogy ne jelezzék, és leszakadjon az ég. Abból kicsit nagyobb botrány lenne. Szerintem jól jártak el a meteorológusok.

2020. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
...És igen, értem a kérdést, hogy miért alakult így, de nem hinném, hogy szándékos emberi beavatkozás miatt.
2020. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!