Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SpaceX és NASA szombaton...

SpaceX és NASA szombaton délután (nálunk éjjel lesz akkor) fog fellőni egy űrhajót. Ez látható lesz nálunk az égen?

Figyelt kérdés
Tudom, Amerika nagyon messze van, de mégis éjszaka lesz, ha tiszta az ég van esély rá, hogy szabad szemmel látni fogunk valamit belőle?

2020. máj. 28. 01:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
A fellövést kizárt dolog. A pályán lévő űrhajót esetleg, ha Európa felett is elhalad.
2020. máj. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát a bolygó pont ellenkező irányba forog, tehát először az amcsi nyugati partoknál fog látszani, aztán a Csendes-óceánon, aztán a ruszkiknál, és csak utána Európában. Viszont mig Európa "befordul" az űrhajó alá, addig sok óra fog eltelni, annyi idő alatt meg már rég látótávolságon kivülre kerül a fellövemény.
2020. máj. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"fellövemény" - Ez jó, megjegyzem. :))

Igen, én is úgy értettem, hogy ha a Nap csillog rajta, akkor egy fénypontként talán látható, ahogy a műholdak vagy az ISS. Ha épp nincs fent a Nap.


Itt jól látszik, milyen magasságban kering az ISS (kép jobb szélén). Ha megnézed a görbült földfelszínen, hogy kb. milyen messze van Európa és Amerika, látszik, hogy nem látszik, csak ha kb. felettünk van. :)

[link]

2020. máj. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha a műszaki egységen kinyitják a napelemeket, talán látható lesz.

Körülbelül tizedakkora fénypötty lesz, mint az ISS, nehéz lesz látni.


Amúgy a fene vigye el az ottani időjárást, tegnap este hattól negyed tizenegyig néztem az élőadást és negyedórával T0 előtt lőtték le a fellövési procedúrát.

Nálam csak a két űrhajós lehet morcosabb.

Én legalább egy fél pizza mellett mozifotelben vártam.

2020. máj. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sadam87 ***** válasza:

#2

"Hát a bolygó pont ellenkező irányba forog, tehát először az amcsi nyugati partoknál fog látszani"

A forgás irányába (azaz kelet fele) szokták (leggyakrabban) fellőni az űrhajókat, műholdakat. Az alábbi linken van egy térkép, azon látszik, hogy (nagyjából) kelet fele indul az űrhajó, és szűk fél óra alatt ér (ért volna) nagyjából Magyarország felé. (Bár nem pont fölöttünk megy át a pálya.)

[link]

2020. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Anglia felett még látni lehet, nálunk már nem.


#4

Én rendszeresen nézek rakétaindításokat szerencsére már minden nagyobb vállalat élőben streameli. Ez mindig benne van a pakliban főleg olyan indításoknál ahol szűk az indítási ablak. Emberes indításoknál meg pláne mert elég sok plusz faktor van a képletben. T-10s-nél már kezdheted beleélni magad hogy lesz valami bár akkor is csak 80% hogy el is jutnak a kilövésig.

2020. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

Hát, emberes élő közvetítést nem láttam az utolsó STS misszó óta.

(Orosz fellövésekről szokott lenni élő?).

Mondjuk sajnos most sem.


A Falcon, Blue Origin, RocketLab lauchokat nézem általában. Ott is volt már abort.


Csak ez most azért nagyobb horderejű, úgy is vártam.

Pech.

2020. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez nem abort hanem srub. A soyuzokról csak akkor szokott lenni, ha NASA űrhajósokat is visz, akkor a nasa oldalán szokták streamelni.
2020. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

"Ez nem abort hanem srub."

Na ezt a szakkifejezést nem is ismertem. Thx.

2020. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Scrub.


[link]

[link]

2020. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!