Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Transzhumanizmus. Sci-fi vagy...

Transzhumanizmus. Sci-fi vagy reális jövőkép?

Figyelt kérdés

A transzhumanizmust két féleképpen tudom elképzelni:


A lecserélhető szerveket,végtagokat lecserélik mű végtagokra,szervekre. Plusz,olyan dolgokat "építenek be",mint pl.:ultrahang detektor,infra látókészülék stb.


Az emberi elmét,tudatot áttelepítik egy robotba.



2020. jún. 11. 08:50
A kérdező szavazást indított:
Mindkettő elképzelés lehetséges.
Csak az első lehetséges,a második nem.
Egyik elképzelés sem lehetséges,vagy csak nagyon sok idő múlva.
Van más elképzelés is...
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a legelső dolog az az lesz hogy mi is majd kapunk chipet mint a kutyák.
2020. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Még a nanosebészetnek meg az agyi interfészhez szükséges egyéb ismereteknek kell fejlődnie és menni fog.

Az első jóval előbb, mint a második.

Ahhoz tökéletes agyszimuláció kellene.

Amitől még fényévekre vagyunk.

2020. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az agy tud alkalmazkodni bármiféle új érzékelőhöz.

Csináltak már olyat, hogy egy kamerát a nyelvre kötöttek (5*5-ös négyzetrácsban), és az agy egy idő múlva képes volt felfogni ezt a képet.

Ha adnak neked olyan szemüveget, ami fejreállít mindent, akkor is 2 hét az alkalmazkodás. Ha utána leveszed ezt a szemüveget, a visszaállás szintén.

2020. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a második nem lehetséges,a szerveimet meg végtagjaimat meg nem cserélném le.
2020. jún. 11. 13:16
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
63%

"Szerintem a második nem lehetséges"

Pedig előbb-utóbb lehetséges lesz. Csak ez akkor nem más, mint a te személyiséged, tudatod másolata, nem pedig te magad, ettől te még meghalsz.


"a szerveimet meg végtagjaimat meg nem cserélném le."

Amíg rendeltetésszerűen működnek, én sem.

De az ortopédia sem azokat látja el, akiknek volt más választása.


Amikor meg az ilyesmi már ritunműtétté válik, lényeges hátrányok nélkül, lehet, hogy egészséges embereknek is alternatíva lesz. Erősebb kar, láb, jobb látás...

Gondolom a hadiipar lesz az első vevő.

2020. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A lecserélhető szerveket,végtagokat lecserélik mű végtagokra,szervekre"

Maguk a végtagok és testrészek megvalósíthatók lesznek, és pont Steve Jobs (akiről még én is azt mondhatom hogy látott előre dolgokat) mondta régen hogy "manapság [2000 táján] a technológia és a művészet keresztezése folyik, a jövő viszont a technológia és a biológia ötvözése lesz". Viszont azt is mondta hogy "a cél a technológia integrálása az emberek életébe úgy hogy az minél kevésbé tűnjön fel". Ebből leszűrhető hogy nem az lesz mint pl. a Cyberpunk 2077-ben mert a valóságban abból nem fognak kérni az emberek (meg hát ha túl sok testrészt cserélne le valaki akkor beütne az uncanny valley problémája), inkább minimálisabb és eltávolítható megoldások (okos kontaktlencsék mai szintű szoftverekkel és teljes látóteret lefedő szimulációkkal, AR-ral, VR-ral stb.) lesznek sikeresek (sőt ha ő élne szerintem már az Apple rég ráállt volna a kontaktlencsék fejlesztésére mindenféle hülye smartwatchok helyett, a karóra mint viselet amúgyis idejétmúlt, nem tudom mit szedett Tim Cook amikor kijött vele). A Neuralink (Elon Musk projektje az agykapacitás növelésére és az ember és gép - pl. internet - közti kommunikáció felgyorsítására) pedig túl invazív lesz ahhoz hogy tömegek akarják. Persze pl. az Alzheimer és egyéb mentális betegségek elleni küzdelemben jelenthet előrelépést. ( https://www.youtube.com/watch?v=Gqdo57uky4o)


A másodikról. Még ha sikerülne teljesen megérteni az agy működését, még ha ez alapján sikerülne felépíteni a szükséges hardvert, még ha az emberi szintű intelligencia tárolásához és működéséhez szükséges hardver óriási energiaigényének fedezésére találnának elégséges energiaforrást, még így is olyan hogy áttelepíteni a tudatodat nem lehetséges. Olyan lehet hogy átmásolják a tudatodat (ha az előbb írt követelmények már rendelkezésre állnak) de amire azt mondod hogy áttelepítés az valójában másolás aztán az eredeti példány megsemmisítése. Pont mint a teleportálás esetén.

2020. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, még annyit hogy az elsőnél elképzelhető lesz (és sokkal népszerűbb) az őssejtekből növesztett testrészek.

A másodikhoz hasonló (de még mindig reálisabb) megoldás lehet a "brain in a vat" koncepció amikor magát az agyat tartják egy folyadékkal teli konténerben amelyet rákapcsolhatnak egy (akár az emberre megtévesztésig hasonlító) robotra amin keresztül az illető érzékeli a világot. Ehhez "csak" az agy működésének teljes megértése kell.

Persze az ideális az lesz ha sikerül egész testet növeszteni őssejtekből aztán abba áttenni az agyat. De nekem úgyis láthatóan más céljaim lennének a saját tudatommal mint neked.

2020. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szóval akkor az ember jó sokáig biológiai alapú marad?

2020. jún. 11. 15:28
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
70%

"Szóval akkor az ember jó sokáig biológiai alapú marad?"


Valószínűleg.

Az ilyen-olyan mesterséges implantok tutira elterjednek évtizedeken belül, de a biológiai ALAP tutira marad.

Amíg csak nem lesz nagyon nyomós indok vele szemben.

Azt meg én ma nem tudom elképzelni, mi lenne.

2020. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!