Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy a Sudoki...

Mi az oka, hogy a Sudoki logikai feladványok 16X16-os mezőn csak "nehéz" és "nagyon nehéz" szinten készülnek?

Figyelt kérdés
Tehát arra az esetre gondoltam, amikor a megfejtő az ábrák üres négyzeteit a hexadecimális kódokkal tölti ki, tehát a tizenhatos számrendszer számjegyeivel. Tudjuk, hogy a 9X9-es feladványok között számtalan "könnyű" szintű feladvány létezik, de itt még egy sem. Én legalább is 2006 óta fejtem ezeket és én egyet sem bírtam kitölteni a 16X16-ból.

#hexadecimális kód #Sudoku 16X16
2020. jún. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az egész már alapjáraton egy nehezítés. Elég önellentmondásos lenne egy direkt nehezebb feladványtípust aztán könnyíteni.
2020. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem a válaszában az "önellentmondásos lenne" kifejezését. Tehát maga szerint a tábla méretének növelésével nincs értelme "könnyű" és a "közepes" nehézségi fokozatú feladványokat készíteni. Sőt, ha volna 24X24-es Sudoku feladvány, annak kifejezetten nehéznek kell lennie. De annak mi értelme van, ha minden 100-adik fejtő érkezne a végére a feladvány megfejtésének. Én úgy érzem, hogy ez az elv tarthatatlan, mert akkor sok embernek elmenne a kedve ezekkel foglakozni.
2020. jún. 19. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy aki könnyű feladványt akar, annak ott vannak a 9x9-ez könnyebb verziói. Akinek pedig már a nehéz 9x9-es feladványok sem jelentenek komolyabb kihívást, annak ott van nehezítésnek a 16x16-os.

Viszont akinek a 16x16-os túl nehéz, annak ott vannak a 9x9-es feladatok, vagyis nem indokolt hogy pluszban 16x16-osból is készítsenek könnyebbeket.

2020. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom elfogadni a válaszát, mert nagyon demagógnak tűnik. A kérdésem felvetésének van egy másik oldala is. Miért nincsenek a 6x6-os mezőn nehéz szintű feladványok? Magának az is természetes, hogy miért van olyan kevés 12x12-es, 14x14-es vagy akár 24x24 feladvány. Vagy miért nincsnek a bűvös négyzetekkel kapcsolatos feladványok is. (Az olyan gondolkodású embereknek az is természetes, hogy a médiában miért csak a tánccal és ének-zenével kapcsolatos versenyekre hívják fel a figyelmet, gondolok itt a Virtuózokra és a Felszállott a páva műsorokra. Mintha ebben az országban csak táncolni és énekelni tudnának az emberpalánták.) Hivatásomnál fogva már évtizedek óta foglalkozom a logikával is és nagy szomorúsággal veszem észre, hogy mostanában egyre többen utálattal viszonyúlnak ehhez a területhez. (Persze ebben ludasak a jelenlegi matek tanárok és a hozzájuk kapcsolódó NAT is.) Vissza térve a kiindulási problémakörömre felvetem, hogy miért ne engednénk meg annyi szabadságfokot, hogy 16x16-os mezőn legyenek könnyű és közepes színtű Sudoku feladványok, pontosan azért, hogy a nagyközönséggel megszerettessük ezeket a feladványokat is, nem pedig kizárni és kirekeszteni ezekből. Megköszönve válaszait ezzel szeretném lezárni ezt a problémakört.
2020. jún. 21. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

"Vissza térve a kiindulási problémakörömre felvetem, hogy miért ne engednénk meg annyi szabadságfokot, hogy 16x16-os mezőn legyenek könnyű és közepes színtű Sudoku feladványok"

A szabadság megvan, semmi nem tiltja. Egyszerűen nincs rá annyi igény - amiatt amit a korábbi hozzászólásban írtam - hogy a rejtvénygyártóknak érdemes legyen ebbe energiát fektetni.

2020. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nincs rá annyi igény - amiatt amit a korábbi hozzászólásban írtam - hogy a rejtvénygyártóknak érdemes legyen ebbe energiát fektetni.


Ez a válaszod meg ellntmondásos. Ha tudnak a rejtvénygyártók a 16x16-os mezőn nehéz és nagyon nehéz szintű feladványokat készíteni, akkor az már gyerekjáték, hogy szülessen könnyű szintű feladvány is. (Villámgyors volt a válaszod. Ilyen sok időd van, hogy szinte állandóan itt vagy? Talán ezzel bosszantod a kérdés kiírókat?)

2020. jún. 21. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi ebben az ellentmondásos? A képesség nyilván meglenne rá, az igény hiányzik. Hisz a 16x16-os sudoku feladványok már eleve azoknak készülnek akiknek a hagyományos 9x9-es nem jelent már kihívást. Vagyis direkt az a cél, hogy nehezebb legyen.
2020. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát visszatértünk oda, ahonnan elindultunk. Itt az ideje, hogy ezt az értelmetlen trollkodást abba hagyd, különben jelezni fogom a moderátornak!
2020. jún. 23. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!