Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyi az esély,...

Szerinted mennyi az esély, hogy az emberiség elfogja hagyni a pusztuló univerzumot? Van rá lehetőség? Vagy pedig itt halunk meg a világban a világgal együtt? Hiszen még az utolsó vörös törpe is elpusztul sokára. És még az utolsó energiai égitest is.

Figyelt kérdés

2020. jún. 28. 23:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerinted ezt lehet tudni.

Valószínűleg nincs lehetőség.

De hova akarod elhagyni, amikor iszonyú nagy lesz - és olyan gyorsan tágul majd, hogy már csak ezért sincs esélyed elhagyni?

2020. jún. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy másik univerzumba kellene menni, amikor már ez az univerzum semmivé lesz.
2020. jún. 29. 00:42
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha létezik olyan.

És ha van lehetőség átmenni: mert lehet, hogy a világok között szétfoszlik minden anyag.

És ha érdemes: mert ha ott pl. nem létezik anyag, akkor mi is szétfoszlunk, ahogy átlépünk.


De nem igazán értem, hogy miért attól félsz, hogy ezer milliárd év múlva mi lesz, mikor te már 100 év múlva sem élsz majd.

2020. jún. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert kíváncsi vagyok. És te teszel vmit a globális felmelegedés ellen amúgy? :) nem tudom hány éves vagy, de minek foglalkozzol a Földdel ha 100 év múlva nem leszel? Már bocs.
2020. jún. 29. 00:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, ha foglalkozol a kérdéssel.

De a helyén kell kezelni a dolgokat.

Ilyenkor mindig London példáját hozom, ahol egyszer kiszámolták, hogy 100 év múlva másfél méter lócitrom fogja borítani az utcákat.

Amint látod, nem következett be, mert más irányt vett a fejlődés.

Ilyen előfordulhat az emberiséggel is.

Ha meg nem, akkor kipusztulunk. Esetleg sokkal hamarabb is: 1 milliárd év múlva itt felforr a víz.

Ha addig lesz egy világháború, akkor szerintem esélytelenek vagyunk ezzel szemben.

2020. jún. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vagy pedig egy gamma-kitörés. Vagy akár egy kisbolygó is tudna végezni velünk.
2020. jún. 29. 01:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell szétköltözni az egész Naprendszeren belül, mert akkor már 100 milliárd évre biztosítva vagyunk.

Ezen kellene dolgozni, nem a Szifon12-n meg a Győzzüke són.

2020. jún. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az univerzum maga a világegyetem, bajos lenne elhagyni. Nincs olyan, hogy az univerzumon kívül, mivel minden belül van. Arra van esély, hogy a Marsot terraformáljuk pár száz éven belül, ennél messzebb meg képtelenség eljutni. A legközelebbi földszerű bolygóra 70000 (hetvenezer) évig tartana az út. Ezt érdemes átgondolni, és rájön az ember, hogy mi a szitu a költözéssel.
2020. jún. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

A Föld elhagyását ne keverjük már az univerzum elhagyásával, elég nagy különbség van.

Az elsőre csak egyelőre nincs elég pénz és technikai háttér, a másodikra még alkalmas fizika sem létezik.

Annyira nem létezik, hogy azt sem tudhatjuk, valaha lehetséges lesz-e.

Nulla alapunk van tippelésre.

2020. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor az emberiség és az élet itt örökkre kihal? Hiszen még a pénz miatt is nem csinálnak űrhajókat sajnos. Nem fognak össze az emberek.
2020. jún. 29. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!