Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor is alakult ki a mongoloi...

Mikor is alakult ki a mongoloid rassz?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy Kelet - Ázsia demográfiája mikor vált a közismert, tipikus keletivé. Tudtommal az ősember még nem rendelkezett a bozzájuk hasonló jegyekkel és a húzott szem, kicsi orr és hasonlók a hideg, havas környezet miatt alakultak ki. Az interneten elég szerteágazó információkat találni, amik párezer évtől pár millióig terjednek. Akkor mi az igazság? Tudom, hogy az ember elvileg 315 ezer éve alakult ki.

2020. jún. 29. 19:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A wikipédia szerint a mongoloid mellett europoid rassz is létezik?
2020. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11.


Nézd meg, és meglátod.

2020. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocs, de ÉN NEM a wikipédiából szerzem az ismereteimet.
2020. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát honnan? Hol írják úgy, ahogy te? Hol tanultál ilyesmit?
2020. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Europoid, mongoloid, negroid, ausztraloid


helyett:


Europid, mongolid, negrid, ausztralid.


Mongolid nagyrassz sárga tónusú bőr, fekete haj, mongolredő, nagy lapos arc, hangsúlyozott járomcsont; KÁz, Indonézia

ausztralid: középmagas, hosszú lábú, hosszú-keskeny fej, erős szemöldökcsontú, széles orrú csapott állal; Au

Negrid: nagyrassz sötét bőrszín, göndör haj, vastag ajak; Af, Szaharától D-re


Read more: [link]

2020. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mongolid nagyrassz sárga tónusú bőr, fekete haj, mongolredő, nagy lapos arc, hangsúlyozott járomcsont; KÁz, Indonézia

ausztralid: középmagas, hosszú lábú, hosszú-keskeny fej, erős szemöldökcsontú, széles orrú csapott állal; Au

Negrid: nagyrassz sötét bőrszín, göndör haj, vastag ajak; Af, Szaharától D-re


Read more: [link]

2020. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A 15ös nem nyílik meg.


A 16-oson -ugyanarról- azt írja, Hogy az emberfajták listát, amiről idézted a mongolid szót, "szerkesztette a Lapoda Multimédia".


Mitől, miért, mi alapján hitelesebb ez a "lapoda multimédia", mint a mindenki által szerkeszthető -azaz korrigálható is- wikipédia?


Ám, ha annyira bizonyos vagy benne, hogy a lapoda multipédia szóhasználata a helyes, akkor ki kéne javíttatnod a wikipédia szócikkében a mongoloidot az általad helyesnek tartottra.

Ehhez meg kéne tudni, hogy HONNAN szerkesztette a lapoda multimédia a listáját.

2020. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A lapoda média csak szerkezstő, tartalmilag az egy régi, de igen alapos lexikon.


"Ám, ha annyira bizonyos vagy benne, hogy a lapoda multipédia szóhasználata a helyes, akkor ki kéne javíttatnod a wikipédia szócikkében a mongoloidot az általad helyesnek tartottra."


Nekem ilyen kötelezettségem nincs. Azon is csak röhögni tudok, hogy te azt hiszed, véled, képzeled, hogy van.

2020. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát, nekem a régi, írott, papír lexikonomban IS mongoloid. Nézd csak meg a saját papír-könyv lexikonodban, meglátod.
2020. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!