Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nulladik dimenzió hogyan...

A nulladik dimenzió hogyan épülhet fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbáltam már mindenhol valami normálisat keresni, de nem sikerült találnom.

Az érdekelne, hogy hogyan "lehet elképzelni" a nulladik dimenziót?

Ugye abban mozgás nincs, nem lehetséges, értem magát a pont tematikát is, meg magát az ábrázolást, viszont azt nem hogy abban a dimenzióban mi lehetséges, hogyan is nézhet ki? Hogyan épülhet fel?

Tudom, hogy ezek csak elméletek, de érdekelne nagyon is.

A nulladikról nagyon kevés információt találtam még angolul is. Esetleg nincs egy összefoglaló könyv ezekről?

Tudom, tudom, húrelmélet, de arról is csak darabokat találok mindig, meg csak részleteket.

Ne szóljatok le a kérdésért légyszí' de engem érdekelne, hogy hogyan is lehetne ezt "elképzelni", mert a pont ábrázolás sem fed le mindent.



2020. júl. 7. 09:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Hol láttad ezt a kifejezést, hogy nulladik dimenzió, hol találkoztál vele?
2020. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Általában a negyedik dimenzió megléténél emlegetik, ott lettem figyelmes én is erre, ahogy felvázolták az 1D-t, 2D-t és írták, hogy számításba vesznek 0.-t is, azzal kezdődik, abból indul ki az 1, majd a 2 és így tovább.

Wikipédia is említi röviden, meg angolul is vannak róla dolgok, de nem vázolja fel azt, hogy milyen formában létezhet ez, hogy lehet "elképzelni".

Az érthető, hogy nincs benne mozgás, de több infót nem mondanak róla, eltérnek ezek a cikkek, videók teljesen más témára bennük, mint maga csak a nulla fogalma, hogy se nem negatív, se nem pozitív, de azt egyik se vázolja milyennek feltételezhető ez a dimenzió.

2020. júl. 7. 11:57
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok fizikus, de szerintem ez csak elméleti dimenzió, ahonnan kiindulva a magasabb dimenziókat meg lehet magyarázni.
2020. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Úgy is kezdtem...
2020. júl. 7. 12:15
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez a lényege, hogy nem "épül fel". Csak egy elképzelt pontszerű dolog, hogy értsük a magasabb dimenziókat.
2020. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

A pont csak szemléltető, mint a háromdimenziós kocka a 3D-re, de mégse kockából áll a világ.

Mivel dimenziónak van sorolva, valami "alakja" elképzelhető neki, ezért kérdezem.

2020. júl. 7. 12:55
 7/32 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egyetlen pont lehet benne, amelynek lehet sokféle tulajdonsága, csak mozgással kapcsolatos nem. De pl. töltés, esetleg tömeg, stb.
2020. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%

A Minkowski-tér vagy máshogy mondva a Minkowski téridő a fizikában a háromdimenziós Euklideszi tér még egy dimenzióval, az idődimenzióval való kiterjesztése. Matematikai-fizikai fogalom, a térnek az az értelmezése, amelyben az Einstein-féle speciális relativitáselmélet legjobban megfogalmazható. A ma legáltalánosabb változatban ez a nulladik dimenzió, de előfordul negyedik dimenzióként is.


[link]

2020. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ami nincs, az nem épül fel, annak alakja sincs.

A dimenzió egy absztrakt fogalom, és minit ilyen, semmiféle alakja, formája és egyebe nincs. A dimenzió azt fejezi ki, hogy egy folyamat hány független változótól függ. Például a két dimenzió azt jelenti, hogy egy pont két adat kell. Ezek egymástól függetlenül változhatnak, és mindegyik egy másik pontot jelöl. Ha pedig egy pontot három adattal akarunk megadni, akkor kimutatható, hogy abból egy kifejezhető a másik kettő segítségével.

A nulla dimenzió egyetlen vonatkozásban értelmes. Az absztrakt (kiterjedés nélküli) pont nulla dimenziós. A nulladik, dimenzió értelmetlen. Ha egy cikkben ez komoly állításként szerepel, akkor e ponton a cikk olvasása felfüggesztendő, mert áltudományos maszlag.

Sajnos minden fogalom megértéséhez szükséges bizonyos tudás, anélkül a magyarázat végzetes félreértésbe torkollik. Nem lehet bármit megérteni bármilyen felkészültséggel. Ennek az az oka, hogy a megfogalmazott problémában használt kifejezések esetén az olvasó csak olyasmire tud gondolni, amit ismer. A szerző viszont másra gondol. Így keletkeznek a félreértések.

2020. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#7-es: Ilyenre gondolok, köszönöm szépen, már ezzel is többet adtál.


A pont-nak is van egy alakja, afelett ne legyen elsiklás, szóval ezt kérlek ne skacok, hogy "pont" alakja van. A pont csak definíció arra, hogy nincs mozgás, nem az alakja, felépülése.

Azt én értem, ezt le is írtam, hogy két pontból lesz egy dimenzió, a felesleges "maszlagot" ne írjátok már le megint.

Valamiből, valamiként maga az is "felépülhet" a nulladik, "van benne valami" amitől két nulladik dimenzióból lesz 1D.

Na ez érdekel.

7-es értette eddig egyedül és nagyon köszönöm is.

2020. júl. 7. 17:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!