Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Maximum hány méter magasból...

Maximum hány méter magasból biztonságos vízbe ugrani? És a víz minimum milyen mély kell legyen?

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ értesz e hozzá, hogy hogyan kell ugrani, vagy csak részegen belevágod magad oszt' lesz ami lesz.
2020. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
94%

Ez körülbelül a legmagasabb volt, a legkisebb vízbe, ami még esélyesen túlélhető, súlyos sérülés nélkül.

https://www.youtube.com/watch?v=ZDqN8sEl6oE

Persze ez is lehetett volna halálos, minimális hiba esetén is.

Nem véletlen, hogy mai napig világrekord és a Guinness nem is hajlandó fogadni, bejegyezni új rekordot ebben az ágban, ezzel akadályozva az öngyilkos további kísérleteket.

2020. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
18%

Ha fejest ugrasz:

100m: Azonnali halál

75m: Súlyosabb sérülések

50m: Kisebb sérülések

-----------------------

A magasságot oszd el 5-10-el, és megkapod a minimális vízmélységet.

-----------------------

A magasságból vonj le kb. 50%-ot, ha rosszul ugrasz (pl. talppal, bomba, stb.)

-----------------------

Vonj le 75%-ot, ha NAGYON ROSSZUL ugrasz (pl. hasas)

-----------------------

Remélem segítettem, ha tévedek, javítsatok ki!

2020. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Bocsánat, elírtam a fejest ugrasz szakaszt.

50m: Azonnal halál (nagyon kevés kivétel)

30-35m: Súlyosabb sérülések

20-25m: kisebb sérülések.

Remélem segítettem, ha tévedek, javítsatok ki!

2020. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer régebben ugrottam egy 8 méterest, ellenőrzött körülmények között (kikérdeztek ugrás előtt). A fő problémát a függőlegesben tartás jelenti. Ekkora magasságból egy tompa jókora fejbe ütés. Az alapprobléma, hogy ettől ne vessze el az ember az eszméletét. Ez a fejbe ütés miatt előbb következik be, mint az egyéb sérülés.

Láttam egy filmet egy 18 méteres ugrásról, egy indián lány követte el, két évig edzették, és 10-12 méterről sorozatokat ugrott.

Ha elvéted a függőlegest, a tested egyéb részein a bőrödnek olyan, mintha késre esnél, a víz elrepeszti. Gerincet eltöri. Lágy részekre akkorát üt, hogy az agy sokkos állapotba kerülhet. Mire kihalásznak, megnyugodtál. Örökre.

2020. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!