Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi zöldfelület, fák,...

Mennyi zöldfelület, fák, parkok kellenek egy kisvárosba, hogy tudják ellensúlyozni az autóforgalmat? Erre van valami számítási módszer? Pl x forgalom átlagosan (gépkocsik száma forgalomszámlálásból), y m2 park.

Figyelt kérdés
2020. júl. 28. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ne haragudj, de nem tudok mást mondani, mint hogy egy ostoba, személyeskedő, buta liba vagy.

Tudtommal én vagyok itt az egyetlen közlekedésmérnök (ellenben válaszoló sokkal több, akik között nem tudsz különbséget tenni), nem unatkozom, a fizetésemet nem tőled kapom, mert a versenyszférában dolgozom. Sőt inkább én pénzelem, hogy a szaporulat mellől otthonról tudd írni a baromságaidat. Minden hülyeségedre normális válaszokat adtam folyamatosan. A vegytiszta szakmai válaszokat el sem olvastad, a hibás ötleteid, gondolataid cáfolatára pedig minden alkalommal személyeskedni kezdtél és olyan dolgokat beleképzelni a válaszolók személyébe amik még tippnek is röhejesek és bebizonyosodott, hogy mindegyik téves.

Szóval ha te valóban ennyire elszánt vagy a levegővédelem mellett (nem csak addig tart amíg a gyerek mellett unatkozol), akkor javasolnám, hogy az arcodból vegyél vissza és kezdj legalább minimálisan olvasni a témában, mert így hülye sem fog szóba állni veled. Értsd: egy közmeghallgatás, kérvény, nyílt levél sem fog célbaérni, ha ilyen alpári, felületes, tényeket elferdítő, eltúlzó formában próbálkozol a kommunikációval

2020. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj szakember bácsika, de a válaszodban ha megszámoljuk a negatív szavak számát, akkor elenyésző a normális szavakhoz képest, úgyhogy engedelmeddel el sem olvasom, nem érdekelsz. Szerencsére rajtad kívül vannak emberileg és szakmailag is toppon lévő környezetmérnökök. Nem te vagy az egyetlen környezetmérnök se M.o-on, se a földkerekségen.
2020. júl. 28. 13:00
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

#12: Na ezt benézted megint :) Elenyésző a negatív szavak száma a normálishoz képest, ez a normális, nem?

Nem vagyok környezetmérnök, közlekedésmérnök vagyok:) Az elmúlt napokban még ezerszer bizonygattad, hogy de el fogod olvasni a szakmai válaszokat is (majd egyszer, valamikor, ha a nagyon fontos személyeskedés már megvolt), most kijelented, hogy csak azért sem. Így lehet neked segíteni :D

2020. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

"Zaj ellen létezik a füldugó, az ipari fülvédő"

Ha zaj ellen létezik ipari fülvédő, akkor a légszennyezés ellen meg létezik gázálarc.

2020. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

itt is kaptál normális válaszokat!

csak a höbörgésre szánt időt arra kellett volna fordtanid, hogy elolvasod ÉS MEGÉRTED azokat!

2020. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ellensúlyozni? Nem lehetséges. Részterületeken mérsékelni. Azt igen.

A növények a levegő igen specifikus részét javítják. A járműforgalom szennykibocsátásának van ilyen része, de a túlnyomó többségre nem hatásos a növény. Egyébként ki is pusztul a járműforgalomtól. Sok helyen megtapasztalható ez, Budán a Szilágyi Erzsébet fasor elég látványosan pusztul.

Nem értem, miért gondolják sokan, hogy komplex problémákat egyetlen dologgal kezelni lehet. Nem lehet. A járműforgalom szennyezését két módon lehet csökkenteni: a járműforgalom csökkentésével és a járművek jobb minőségével. Ellensúlyozni semmivel sem lehet.

A jobb minőség ellen dolgozik a profitéhség. A csökkentés ellen pedig a profitéhség. Csak itt közvetettebben. Benne van az autóipar, benne vannak az ostoba és pénzéhes politikusok, benne van a tudatlan tömeg, amivel bármi elhitethető. Pedig sokkal racionálisabb és hatékonyabb közlekedésszervezés lehetséges.

2020. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, #6-ban megfogalmazott igényedre: van sőt régen van egzakt válasz. Számításokon, kísérleteken alapuló. Igaz nem pont arra, amire vágysz, mert az értelmetlenség. Hogy ezt te nem ismered, ennek nyilván az az oka, hogy a szerzők nem tudták, hogy mindenekelőtt téged kell értesíteni. Mert azt fel sem merem tételezni, esetleg lehetne olvasgatni a témában.
2020. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

15, Ne haragudj, nem tudom a bácsika tetszik lenni vagy a kötekedő gyerek.

De, ugyanezt a választ be tetszett másolni egy másik kérdésemhez is. Miért erre pazarolja a drága idejét a drága karrierjéből? Az én motivációm végig tiszta volt, szeretnék élhető levegőjű városokat, ezért érdeklődtem és kérdéseket tettem fel. Bácsika motivációja mi is lenne? Miért nézi az összes kérdést a gyakorin, ha bácsikának nincsen kérdése, egész nap miért kommentelget, sőt spammel, mert ugyanazt a választ bemásolja kérdésekhez? Mi ennek az oka?

2020. júl. 29. 09:58
 19/19 A kérdező kommentje:
17, felőlem aztán azt okoskodsz amit akarsz.
2020. júl. 29. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!