Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudom digitális formában...

Hogy tudom digitális formában elérni a magyar szavak listáját?

Figyelt kérdés
Átnéztem már pár keresési találatot, de a legtöbbje nem minősül hiteles forrásnak, így azokat nem használnám, ha nem muszáj.

2020. aug. 3. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

ez nem jó?

[link]

2020. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az a baj, hogy ez az adatbázis erősen hiányos. Nekem olyanra lenne szükségem, ahol legalább 10 000 - 20 000 magyar szó van felsorolva.
2020. aug. 3. 17:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor szépen elmész egy könyvtárba...


Amúgy miért kevés a 15.000 szócikk?

2020. aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, melyik linken lehet elérni azt a bizonyos 15 000 szócikket, de ezek szerint az informatikai tudásom meglehetősen hiányos. A leghosszabb lista, amit a fent linkeltekből elő tudtam varázsolni csak 1000 szót tartalmazott.
2020. aug. 3. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamit nem jól csinálsz...


[link]


"A nagyszotar.nytud.hu címen elérhető online szótár mind a hat eddigi nyomtatott kötet teljes anyagát tartalmazza."


....

"Kenesei István, a sorozatot gondozó MTA Nyelvtudományi Intézet vezetője elmondta: az új kötettel a sorozat oldalszáma hétezerre, az összes szócikk száma több mint 15 ezerre nőtt, utóbbiak összesen csaknem 50 ezer jelentésegységet tartalmaznak, 170 ezer példamondattal illusztrálva. A szótári címszavakat több mint 60 lektor ellenőrzi a tudomány legkülönfélébb területeiről."

2020. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Regisztráltál az MNSZ-re? Mert ott jóval több van, mint 1000 szó...


A teljes korpusz szólistáját egyébként regisztráció nélkül is letöltheted. Valószínűleg számodra nagyon redundáns, de 5.5 millió elemet tartalmaz, 500MB méretű tagolt szövegfájl. Remélem ez elég lesz.


[link]

2020. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!