Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem támogatja az állam...

Miért nem támogatja az állam a magyar Wikipédiát? Miért nem javítja, karolja fel, és csinál belőle egy jó minőségű oktatási segédeszközt?

Figyelt kérdés

Így is sokan használják, de ha megbízható, színvonalas lenne ...

Relatíve kis pénzből megvolna.



2020. aug. 17. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, akkor csak egy hulladék kormánypropaganda lenne mint minden más médium amit a fidesz pénzel. Nem is fogadnák el a magyar állam támogatását, hiszen az mindennel szembe menne amit a wikipédia képvisel. Hamarabb szüntetnék be hogy ilyen fasiszta államok pénzén üzemeltessenek propaganda oldalt.
2020. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Mi értelme lenn?
2020. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

A Wikipédiának éppen az a lényege, hogy független az államtól meg egyéb hatalmi szervektöl - és nem csak Magyarországon, hanem mindenhol az egész világon.

AZ meg, hogy mennyire színvonalas, csak a szerzöktöl függ, és a legtöbb cikk most is az, kivéve, a politikai vagy ahhoz kapcsolódó területeket.

2020. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

1.

Fasiszta állam? Örüljél, hogy nem születtél egy valódi fasiszta diktatúrába, ott már azelőtt kopogtattak volna az ajtódon, hogy elkezded gépelni a "fasiszta" szót... Komolyan mondom, én nem értem, hogy lehet annyira nemtelen valaki, hogy ilyen ordasat hazudjon. Nem kell kedvelni a kormányt, sem a politikusokat, de hazugsággal alátámasztani a vélt igazadat? Ez szánalmas...

2020. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Politikától semlegesek akarnak lenni
2020. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

4+


Tudom, most jön majd a "bezzeg" érvelés, hogy: oké, de bezzeg a fidesz így meg úgy...

Ezt megelőzendő közlöm, hogy nem érdekel, mert nem vagyok fideszes, csak unom az átlag proli gyűlölettől fűtött baromságait. Ti képtelenek vagytok a napi politika által felvázolt gondolkodási kereteken kívül túllépni, így kvázi ingyen játsszátok a politikusok játékait.

2020. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6 nem én vagyok az 1-es, de majré helyett tudatosítani kéne, hogy a szavak jelentése környezettől függ. Ha ilyet mondana valaki egy nagyközönségnek adott nyilatkozatban, akkor én is ugyanúgy kritizálnám, mint most te. A gyakori viszont kb. a kocsmai politizálásnak megfelelő közeg, és remélhetőleg te is tudod értelmezni, mi áll egy-egy túlzó szókép mögött (esetünkben, hogy 21. századi európai mércével enyhén szólva nem vagyunk a jogállamiság mintapéldái).
2020. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Wadmalac ***** válasza:
21%

"európai mércével enyhén szólva nem vagyunk a jogállamiság mintapéldái"

Khm, európai mércével enyhén szólva nem vagyunk a liberalizmus mintapéldái.

Az biztos.

És bizonyos szempontokból, esetekben ez jobb is, máshol meg probléma.


Mindenesetre a fasizmus kifejezés még kocsmai szinten is elvárná a szó értelmének ismeretét.

2020. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:
63%

Amúgy nem kell magyar célzatos példálózásba kezdeni ahhoz, hogy tudjuk, országtól függetlenül az állami támogatottság és a pártatlanság fogalma mindenhol más malomban őröl.


Szóval a wiki inkább legyen totál független és félbéna, mint bárki által anyagilag irányított.

2020. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#3: "független az államtól meg egyéb hatalmi szervektöl"

Szép, szép, de tudjuk hogy ilyen csak elméletben van, a valóságban nincs.

"hogy mennyire színvonalas, csak a szerzöktöl függ"

Igen, és bárki szerkesztheti. Az a közvélekedés, hogy jóformán csak az angolból fordított cikkek ütik meg a színvonalat.

A politika nem érdekel, a viszonylag objektív, pl. természettudományos cikkekről beszélek.

Úgy gondolom, hogy a magyar Wikipédia is nagyszerű dolog lehetne, ha kapna egy kicsit nagyobb támogatást, figyelmet.

2020. aug. 17. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!