Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A legis leg elejénn,ki mondta...

A legis leg elejénn,ki mondta meg ,hogy most mennyi a pontos idő?

Figyelt kérdés
Csak kitalálták,hogy most ennyi lesz az idő és onnan számoljuk?

#Idő,óra,
2020. aug. 31. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

?:DDD

Csak én nem értem a kérdést?:D Minek a leges-legelején?

Vagy az évszámra gondolsz? Ez esetben: hallottál már a Jézus nevű fazonról?

2020. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nap delelésekor pontosan dél van helyi idő szerint. Ez elég sokáig elég volt az emberiség számára. Úgy sem tudott senki olyan gyorsan üzenetet küldeni vagy helyet változtatni, hogy az számítson, hogy két várossal odébb már nem pont ugyan akkor van dél.

Időzónákra csak a 19.században lett szükség, amikor a távíró, a vasút és a gőzhajó miatt lényegesen felgyorsult a közlekedés és a távközlés.

Ha pedig az időszámítás kezdetére gondolsz, azt minden kultúra valami nagy eseménytől számította, pl Róma alapítása, vagy Krisztus születése, stb.

2020. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az időről pl 9:02.
2020. aug. 31. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nap 24 órára (illetve azok 60 percre) való felosztása már a suméroknál megjelent. Délnek pedig értelemszerűen a Nap delelését vették, és ahhoz viszonyítottak.
2020. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem már, köszike👍
2020. aug. 31. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Legelőször az mondta meg, mennyi a pontos idő, akinek volt időmérő eszköze.
2020. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!