Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek valamelyik...

Ha egy gyerek valamelyik szülőjére jobban hasonlít, akkor az ő génjei nagyobb %-ban vannak benne?

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Általában nem, hanem abból a génből van több, ami a hasonlóságot szabályozza (mármint azt a tulajdonságot, amire figyelsz).

Amúgy a gyerekek 4 éves korukig jobban hasonlítanak az apjukra. Ez evolúciós találmány.

2020. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:
93%
Mindkét szülő 50-50%-kal járul hozzá a gyerek génjeihez (illetve az anya az X kromoszóma miatt kicsit többel). Gyakran előfordul, hogy az arcberendezést szabályozó gének inkább az egyik szülőtől jöttek, de akkor az valahol máshol, ahol nem látod, kompenzálva van.
2020. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha egyikre sem hasonlít?
2020. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt is van pár idevágó infó:

[link]

2020. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a DOMINÁNS, külsőt befolyásoló gének kitől vannak, lévén a gének fele-fele jön a két szülőtől, mint írták is.
2020. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sadam87 ***** válasza:
100%

#2

"(illetve az anya az X kromoszóma miatt kicsit többel)"

Mármint ha fiúgyerekről van szó. Mert a lányok az apjuktól is X kromoszómát kapnak.

"Gyakran előfordul, hogy az arcberendezést szabályozó gének inkább az egyik szülőtől jöttek"

Nem fordul elő gyakran, mert minden gyerek mindkét szülőtől minden génből 1-1 példányt kap. (Kivétel a fiúk esetében a nemi kromoszómákon levő gének, illetve esetleg kromoszómamutációk esetén, de az nem gyakori.) Az lehet, hogy az egyik szülőtől több működőképes(!) gént kap valamilyen tulajdonságra nézve, de a gének száma akkor is megegyezik.

2020. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Én apámra hasonlítok és nem jelentek meg nálam a betegségek, ami édesanyáméknál.
2020. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
#3 én egyikőjükre se hasonlítok úgy igazán. Mert annyira vegyes az arc felepitésem pl. Nem lehet ráfogni hogy anyára vagy apára hasonlítok mert igazán egyikre se.
2020. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hollófernyiges ***** válasza:

"minden gyerek mindkét szülőtől minden génből 1-1 példányt kap"


Igen ez természetesen így van, gént írtam de fenotípusra gondoltam.

2020. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!