Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ennek az IQ teszt feladatnak...

Ennek az IQ teszt feladatnak mi a logikája?

Figyelt kérdés

[link]

Azt látom, hogy a fekete pont mindig a nyíl "fenekében" van, a nyíl iránya pedig váltakozik. Cikkcakk vonalból minden sorban van két sima, meg egy dupla. Eddig a bal alsó és a felette levő az, ami a játékban marad. De a kis pontokkal mi a helyzet? Egy sorban összesen 7-nek kell lennie és ennyi? Mindegy, hogy hol van? Valahogy itt nem láttam annyira a tiszta logikát.



2020. okt. 4. 23:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Engem kizárólag az zavar, hogy a kis körök összevissza vannak. A többi világos, légyszi ne írjátok le többször.


KIS KÖRÖK HELYZETE.

2020. okt. 5. 23:01
 12/16 anonim válasza:

Hogy érted, hogy összevissza vannak?


Minden esetben a nyíl elején vannak...

Fent-lent-fent, jobb-bal-jobb, lent-fent-lent

2020. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azok a nagyok. :) De engem a kis fekete körök (vagy pontok) érdekelnek. Rendben van, hogy az összegük 7, de van-e jelentősége annak, hogy a cikkcakkokhoz képest hol vannak?
2020. okt. 5. 23:49
 14/16 anonim válasza:

Ááh értem a kis pontokra gondolsz.

Ott a darabszám számít, nem a pozíció. Épp azért felel meg csak a bal alsó, különben a két középső is illene. :)

2020. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Azaz pontosabban darabszám+forma.

A lényeg hogy az ábrákat egyben kell nézni, és következtetni. Én például észre sem vettem, hogy a kis pontok "összevissza" vannak, mégis jól válaszoltam mert csak az összefüggést kerestem.

2020. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Alex Fly ***** válasza:
Az IQ-teszt kérdéseinél nincs "jó" megoldás. Ha jól van megcsinálva, akkor többféle logika alapján más-más eredményre juthatsz, melyek mindegyike jó. Itt nem az eredmény a lényeg, hanem hogy hogyan jutsz el hozzá...
2020. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!