Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha olyan sok a Földön az...

Ha olyan sok a Földön az ember által keletkezett szemét, akkor miért nem gyűjtik össze pár ponton, amit később egy bizonyos pontra szállítanak, amit aztán űrhajó segítségével egy fekete Lyukba engednének, hiszen az mindent elnyel és nem jön vissza?

Figyelt kérdés

Elég lenne csak a közelébe engedni, hogy aztán a fekete lyuk torzítás által magába ránthassa, ami persze atom darabjaira szakítaná szét és így tisztán lehetne tartani a Földet.


Valamilyen úton módon biztos ki lehet ezt kivitelezni. Nem?



2020. okt. 7. 20:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Tudod mennyibe kerül 1 kg rakomány kijuttatása az űrbe? Én nem, de azt tudom, hogy baromi sokba. És akkor még a közelében sem vagyunk semmilyen fekete lyuknak.
2020. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ha minden ország össze fogna, és össze dobná rá a pénzt, akkor nem hiszem hogy ne lenne rá elegendő pénz, hiszen hányszor mentek ki az űrbe amerikai, oroszok és még most is vannak, ha jól tudom. Éppen a Marsra küldtek ki űrhajót, vagy szondát térképezni, figyelni, vizsgálni és vitt névre szóló névtáblákat. Úgyhogy lenne rá keret, csak akarni kell
2020. okt. 7. 20:45
 3/36 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ez miért nem jut senkinek sem az eszébe, vagy ha még is, akkor miért nem kísérlik meg ezt? Bár a "nagyoknak" Nem érdekük, hogy tiszta legyen a Föld...
2020. okt. 7. 20:48
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

A voyagert az 1970-es években lőtték fel, jelenleg ez jár legmesszebb az űrben az ember alkotta szerkezetek közül. negyvenegynéhány év alatt elhagyta a Plutót, ami nagyon közel van hozzánk, mert a legközelebbi csillag 4 fényév, most meg kb 0,1 fényévre járhat kb, bár ezt nem tudom pontosan, valszeg még annyira sem. A legközelebbi fekete lyuk kb 3000 fényévre van.


Annyiban igazad van, hogy az átlagpolitikus úgy gondolkodik, mint Te: ha nem látható a probléma, akkor nincs is. A világűrbe kijuttatott szemét szerintem 100-200 éven belül lesz probléma, mert már ott sem fog elférni:) De a vezetés örül a megoldásnak, mert nincs vele gond a Földön. Ha már valahova ki kéne ezt lőni, akkor az a nap lenne, mert az összes cucc megsemmisülne nagyon gyorsan:) és a nap nincs is olyan messze.

2020. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Viszont a Nap elégetné, nem? Akkor a műanyag, meg a veszélyes hulladék által keletkezett káros anyagaival mi történne? Nem kerülne bele a Napsugaraiba, nap kitöréseibe és onnan általa egyenesen át vissza a Földre UV sugárzással?
2020. okt. 7. 20:59
 6/36 sadam87 ***** válasza:
100%

Na jó számolgassunk:

Azt elég nehéz megmondani, pontosan mekkora tömegű szemét képződik évente a világon, de az biztos, hogy legalább 100 millió tonnás nagyságrendű.

[link]

Számoljunk 100 millió tonnával.

A világűrbe kijuttatni dolgokat még alacsony Föld körüli pályára is kilogrammonként 3-4 ezer dollár.

[link]

De legyünk itt is optimisták, hátha lemegy az ár pár éven belül 1000 dollárra kilogrammonként. Könnyű kiszámolni, hogy így is 100 ezer milliárd (10^14) dollár volna fellőni a szemetet. Ez végül is csak egy kicsit több, mint a világ bruttó összterméke (GDP-je).

[link]

Másként fogalmazva fejenként átlagosan minden egyes embernek (így a csecsemőknek, éhezőknek és neked is) kb. 14 ezer dollárral kéne beszállni. (Az bő 4 millió forint) évente.

(De úgy is számolhatunk, hogy minden kilogramm szemét után fizetsz a szállításért minimum 300 000 forintot, de inkább többet.)


Persze akkor még csak az alacsony Föld körüli pályán van a szemét, pár száz kilométerre. A legközelebbi fekete lyuk kb. 1120 fényévre van, az durván 10^16, azaz 10 milliószor milliárd kilométer. A legtávolabbra jutott emberi eszköz, a Voyager 1 ennek a távolságnak nagyjából félmilliomod részére van jelenleg tőlünk.

2020. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 sadam87 ***** válasza:
100%

#4

"most meg kb 0,1 fényévre járhat"

Inkább kb. 0,0025 fényévre.

2020. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
29%
én is inkább a napba lőném, kézenfekvőbb
2020. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

A "szemét" jó része értékes anyag!

Csak nehéz szétválogatni - de a jövőben nyilván jobban figyelnek majd erre is. Főleg, ha már kevés lesz az alapanyag.

Amúgy volt már a kérdés.

2020. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
El tudod küldeni a linket? Nem találom
2020. okt. 7. 21:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!