Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért találják el a lottószámo...

Miért találják el a lottószámokat többször mint az matematikailag lehetséges?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 17:47
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Szóval hazudott az oktató?☺
2020. okt. 25. 19:13
 22/27 anonim ***** válasza:
76%
Mi csak azt látjuk amit te hazudsz.
2020. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%

"Nem tudja. Mivel ez elvileg lehetetlen."


Egy egyetemi oktató, valószínűségszámítás kapcsán közölte veled, hogy a várható értéktől eltérő mennyiség lehetetlen? Akkor vagy válts egyetemet, vagy állj le a kamuzással.

2020. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
52%
Az egy teljesen más kérdés, hogy a szelvények árának és a kifizetéseknek a számításánál esetleg korrigált értékkel számolnak. Ugyanis ezen elsősorban a Szerencsejáték Zrt. szeretne nyerni. Ha kiszámolod a szelvényárak és esélyek alapján a kifizetéseket, többszörös értékeket kapsz a valódi kifizetésekhez képest.
2020. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

Amit a valóságban látsz, az a relatív gyakoriság és semmi köze a kalsszikus valószínűségi modellhez. A másik probléma, hogy 6-7millió szelvény borzasztóan kevés, mivel az összes lehetséges esetek száma 90ncr5 ami 4.39*10^7-en, ami durván 44milliárd. Így könnyen belátható, hogy egy 6-7milliós kísérlet gyakorlatilag semmit mondó és a matematikai modelltől könnyen produkálhat eltérő eredményt.

Még dobókockával dobva is szükséges nagyjából 1500 kísérleti dobás, hogy a matematikai modellre illeszkedjenek az eredmények gyakoriságai és ott csak 6 az összes eset száma.

Nem tudom miért mondta ezt a tanárod, de határozottan állíthatom, hogy valótlan a kijelentése. Igaz, én csak matematikusin vagyok 3. féléven, szóval papíron ő rendelkezik nagyobb tudással, de a kijelentése könnyen cáfolható.

2020. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 bollocks ***** válasza:

#25:

*durván 44millió

2020. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Pedig kérdező kénytelen leszel hinni a #7-nek, vagy sose világosodsz meg. #8 beli megállapításodra: A valószínűség a gyakoriság határértéke. Két választásod van, a döntés a tiéd. Vagy elhiszed ezt vagy tévedésben élsz életed végéig.

A lottóhúzások összes száma ötezer alatt van, az ötös eltalálásának valószínűsége egy a 43 millióhoz környékén. A valószínűségfogalom értelmezése szerint az elméleti valószínűség tíz-hússzorosának bekövetkezése esetén is még akkora a szórás, hogy semmiféle jóslás nem adható. Itt pedig az esetszám a bekövetkezés ezred része környékén van. Tökéletesen magától értetődő, hogy a konkrét megvalósulásokból tilos bármi következtetést levonni. Úgy alakult, hogy az ötösök száma relatíve sok. Ennyi. Később majd kevesebb lesz. Ha az emberiség hajlandó még pár millió évig lottózni.

Teljesen kizártnak tartom, hogy az egyetemi oktató pontosan így mondta. Hogy így értetted, elfogadom. Ha úgy mondta, "ezt nem lehet tudni", az rendben van. Az általad mondott idézet azt jelenti, hogy van magyarázat, csak a konkrét személy nem tud róla. Amit én mondtam helyette, azt jelenti, a dolog természetéből következően ez nem ismerhető meg. A természetes az, hogy akár ilyen is lehet!

2020. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!