Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Talaltak mar eletet barhol a...

Talaltak mar eletet barhol a foldon kivul? Barmilyen bacilust, vagy bacilus kovuletet vagy barmit ami egyertelmuen bizonyitja az elet jelenletet?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok amit be is jelentett valami hivatalos es elismert tudomanyos szervezet.
2020. okt. 27. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Még nem.
2020. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2020. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
30%
Igen téged
2020. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Van egy lelet, de bizonytalan:

[link]

2020. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

#4:

Ez tényleg egy mai napig kérdéses lelet.

De egyelőre nem lehet kideríteni, hogy csak formai hasonlóságról vagy valóban baktériumról van szó.


És ez lehet, hogy így is marad.

2020. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

#5! Hát én nem vagyok kibékülve a baktérium vagy nano-baktérium kifejezéssel ebben az esetben. Ezek a cuccok sokkal-sokkal kisebbek, mint a ma ismert baktériumok.


Bár szerintem is zavarba ejtő és mindéképpen említésre méltó, amit ezekben a Marsi meteoritokban találtak. Idegen életnek szerintem nem nevezhető, inkább annak a nyomaira utalhat. Bár ez azon is múlik, hogy mit tekinthetünk élőnek és mint nem...

2020. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Túl kicsi komolyabb analízishez.

Túl régi életre utaló anyagok kimutatásához. Meg egyáltalán milyen életre? Totál eltérő biokémia milliárd éves jeleit hogy ismerjük fel?


Sajnos nem ér semmit, megmarad talányos érdekességnek.


A formai hasonlóság nem jelent sokat.

2020. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!