Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Vénusz...

Mi a véleményetek a Vénusz légkörét benépesítendő ballonvárosokról?

Figyelt kérdés

[link]


Itt olvastam róluk, nagyon érdekesnek találom. Feltűnően sok pozitívumot írnak, de lenne hátránya is, gondolom.



2020. nov. 6. 07:49
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
91%

"de lenne hátránya is, gondolom."

Akad. Például durrdefekt esetén xarabbul járnak, mint a Titanic.

2020. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Wadmalac neve önmagában garancia a zöld pipa begyűjtésére, pedig most nem olvasta el a wiki cikket.


"Mivel a ballonokban uralkodó és a külső légnyomás között jelentős különbség nincs, az esetleges repedéseken keresztül a légkör nem szökne el, hanem csak keveredne a Föld felszínén megszokott sebességgel. Ez lehetőséget ad arra, hogy a felületi hibákat egyszerűen és időben kijavíthassák."


Feltéve persze, hogy a wiki cikk helyes, de mindeképp megér egy misét, hogy ez fizikailag hogy működik. (Nyomás, sűrűség, tömeg, felhajtóerő, ...)

2020. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

A ballonokhoz lehetne használni a héliumnál jóval olcsóbb hidrogént is. Szén-dioxidos légkörben nem robbanásveszélyes.

De a logisztikai probléma egyelőre lesöpri az asztalról a ballonvárosok terveit. Kénsavat, és szén-dioxidot kivéve mindent a Földről kellene szállítani. A ballonokat, és egyéb berendezéseket időnként cserélni kell. A hidrogén szökik, és a hélium is.

Ércek a Merkúrról - nagyon kérdőjeles.

Hosszú kötélre kötött vödrökkel húznák föl a Vénusz talaját? Már vicc kategória.

2020. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

#2:

A cikk helyes és valóban lassabban válik katasztrofálissá az ilyen hiba. Sőt, ha a légtartály alja lyukad, nem is történik igazán semmi.


Csak figyelembe véve a körülményeket (idegen bolygón, Földtől messze, még odafent is savtartalmú légkörben, a gravitáció hatásától NEM mentesen javítani) lehet annyira problémás, hogy amennyivel lassabb a lék hatása annyival lassabb a hibajavítás is. Hozzátenném, konkrétan itt a Földön általában nulla lehetőség és idő van süllyedő léghajót javítani, mielőtt overkill lesz. Az annál jobb nekem kicsit nem eléggé biztonságosan jó. :)


És ha nem sikerül, akkor ahova a bázis süllyed, oda ember nem nagyon vágyik.


Számomra itt már elég a lékelődés lehetősége ahhoz, hogy némi egészséges "fosózás" rámjöjjön, nem kell hozzá olyan hindenburgos balhé rémképe.

2020. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Lehet nem figyelmesen olvasok, de a Vénuszon a légnyomás a földinek 92-szerese. Belül is ennyi lenne? Azt semmiféle élet nem tudná elviselni.
2020. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
81%

A légnyomás ott is talajtól felfelé csökken.

A ballonvárosok a kb. 1 bar nyomású felsőlégkörben lennének.


A hőmérséklet is csak "lent" olyan borzalmas.

2020. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Tényleg van ilyen, hogy külső-belső nyomáskülönbség nélkül is hathat felhajtóerő?

Tudom, hogy a sűrűség számít, csak nekem laikusként furán hangzik. Tehát pl. egy tartály (környezettel azonos) gáznemű tartalmát lecseréljük egy olyanra, aminek kisebb a sűrűsége, de a nyomása és hőmérséklete nem változik?

2020. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb lesz a Holdon holdbázis ÉS a Marson marsbázis állandó lakókkal, mint a Vénusz légkörében lebegő akár lakó nélküli kisérleti város. De én valószinűleg az előző kettőt sem fogom már megérni, nemhogy a vénuszi városokat.
2020. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7/8 És igen van ilyen. PL a lufik is közel ilyenek, igazából nincs komoly nyomáskülönbség, csak annyi amennyit a gumi tágult és próbálja magát összehúzni a benne lévő gázon.
2020. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!