Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik azok az égen?

Vinkó Márton kérdése:

Mik azok az égen?

Figyelt kérdés
Amikor este sétálok odakint, szoktam látni az égen egy-két kis csillagra hasonlító pontot, ami (gyorsan) megy. Gyakorlatilag nincs hangjuk, és még a flightradar24-en sincsenek kijelezve. Mik lehetnek azok?

2020. nov. 21. 17:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Műholdak.
2020. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. nov. 21. 18:00
 3/28 A kérdező kommentje:
Amúgy én először a lopakodó gépekre tippeltem
2020. nov. 21. 18:04
 4/28 EagleHUN ***** válasza:
80%
Megerősítem az ilyesmi műhold szokott lenni.
2020. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
igen és még egyszer köszi
2020. nov. 21. 18:18
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
És nem voltak véletlen szőrösek mert abban az esetben meg műhód.
2020. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

"Amúgy én először a lopakodó gépekre tippeltem"

A flightradar csak a polgári gépeket jelzi, a katonai repőlőket nem. A lopakodók szerinted felkapcsolt helyzetjelző fényekkel lopakodnak? :D

2020. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem, egyébként ezt anyukám furcsálta (együtt sétáltunk) és igazából együtt tippeltünk arra.
2020. nov. 22. 23:02
 9/28 A kérdező kommentje:
És fölösleges most már tovább csűrni-csavarni, mint mondtam, megegyeztünk hogy azok műholdak, és valóban egyébként is hihetőbb, mint a lopakodók...
2020. nov. 22. 23:04
 10/28 Wadmalac ***** válasza:
74%

"A lopakodók szerinted felkapcsolt helyzetjelző fényekkel lopakodnak? :D"

Általában igen.

Különben marhára egymásnak mennének.

:D

A kis hatótávolságú "barát-ellenség" rádiójelet sem szokás lekapcsolni, fennállna a veszélye az egy oldalon állók egymásra lődözésének.


A lopakodó technika főleg a radarok ellen van.

A szabvány jelzőfények nem mondanak semmit az adott gép származásáról, mondhatni nem szúr szemet az ellenségnek sem.


Amúgy tényleg, azok a teljesen egyenletes sebességgel és iránnyal haladó, apró folyamatos (vagy lassan változó erősségű, forgás, más szögű tükröződés miatt) fények műholdak, esetleg visszatérő rakétafokozatok, vagy az ISS.

2020. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!