Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Zólyom Besztercebánya előváros...

Neurotech kérdése:

Zólyom Besztercebánya elővárosának számít?

Figyelt kérdés
Miért van két relatíve "nagy" város egymástól csak 15 km-re?
2020. dec. 5. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában élek.

Magyar városokhoz képest vannak itt furcsaságok.

egyik hogy még sokszor a legkisebb faluban is panelházak vannak, sokszor olyan emberek veszik ezeket meg, olyan kocsik állnak előtte hogy csa néz az ember.

Sok várostömörűlés van itt Szlovákiában.

Amiket kérdeztél ezek különálló városok, de az ipari területeik miatt szinte egybeépültek.

A Tátrában sok város egy völgy menten helyezkedik el, és a városok a völgyek lejtőire épültek.Így mikor terjeszkedni növekedni kezdett egy város, plussz terület kellett például a cégeknek, embereknek házakat építeni, csak ezekben a völgyfolyosókban tudtak tovább építkezni, mert a hegyoldalak itt már túl meredekek.Sokszor út sincsen fölfelé, csak turistaút, mert olyan meredek.

Így esett meg, hogy sok település az évek során összenőtt,pedig különálló települések.

Nyitra környékén is Pozsony környékén is ez tapasztalható, sok kisebb település szinte egybenőtt ezekkel a városokkal. Prievidza Bohunice városoknál szintén ez áll fenn.

2020. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most már értem. Igen ez a panel dolog elég gáz én is észrevettem ezt a jelenséget főleg, hogy a Tátra is tele van panelházakkal :S Szóval akkor a helyszűke miatt épültek így furcsán.
2020. dec. 5. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!