Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem féltek attól, hogy egyszer...

Nem féltek attól, hogy egyszer el ér minket a halál és sewmmit nem tehetünk ellene?

Figyelt kérdés
Sosem találtam meg az élet értelmét. Mindig csak sodróttam az árral. Tapasztaltam sok jót is és sok rosszat is az életben. Szererztem barátokat, el is vesztettem párat. Voltak kis örömök is, de voltak depressziós napok is. Születésem előtt nem léteztem, semmire nem emlékszek. Nyilván ez lesz halálkor is. Kezdetben ovisok voltunk, majd iskoláztunk aztán dolgozunk a megélhetésünkért majd élvezzük az öregkort és a velejáróit majd valamikor beköszönt a halál. Senkinek nincs felmutatható bizonyítéka, hogy mi lesz halálunk után de én félek. Nyilávn a hit sok félelmet el feledtet, de én konkrétan nem hiszek semmiben. Egyszerűen csak idecsöppentem valahogy erre a földre majd megtapasztaltam az életet. Én szerertnék hinni a reainkarnációban meg ezekben de annyira nem tudok hinni, hisz én képtelennek tartom ezeket. Van olyan aki megtalálta már az élete értelmét, feladatát? TI nem féltek a közelgő haláltól? Ti miben hiszek, mi van halálunk után? Szeirntem semmi hisz én már nem leszek ott, hogy megtapaszaljam, úgy ahogy születés előtt sem tapasztalam dolgokat. Bár kitudja, hátha ezek csak olyan dolgok amiket az emberi agy képetelen felfogni és mégis voltak dolgok születés előtt és halál után csak emberként nem tudjuk felfogni. Ha belegondoltok 9 hónapig anyánkban voltunk és addig azt hittük hogy az a biztos helyünk, ami biztonságot ad. Majd 9 hónap után hirtelen kivesznek minket onnan amitől sírunk. Lehet hogy hasonló jelenet lesz halál után is. Gondoljatok bele, most is ezt a biztonságos életformát szoktuk meg, itt növekedünk. Lehet hogy a halál szintén olyasmi mint a születés, csak fejlettebb. Lehet, hogy valakik most is épp monitoroznank minket és amikor készek vagyunk akkor jön el a bizonyos halál hogy még egy biztonságos helyre vigyen. Mikor anyánkban voltunk akkor is figyeletek minket, megtudták állapítani a nemünket, hogy nézünk ki stb.miközben nekünk fogalmunk se volt róla ezekeről és arról se hogy mi lesz utána. Ez csak egy cafka teória, de én mégis látok benne valóságot. TI mit gondoltok erről? Nektek vannak ilyesmi teóriátok?

2020. dec. 7. 07:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsánat a hibákért*
2020. dec. 7. 07:15
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A haláltól nem félek, mert meghalva lenni már nem rossz. A haldoklástól, szenvedéstől, fájdalomtól, rosszulléttől viszont rettegek.
2020. dec. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Ha el kell menni, akkor el kell menni. Az Úr kimért annyi van neked. Egyszer úgyis mind elmegyünk. ez az élet a tudomány rendje!
2020. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Más dolog ám a halálra gondolni valami fiktív bekövetkezőként, és más dolog súlyos betegként vagy nagyon idős emberként. A természet megadta (túlnyomó többségben, nagyon kevés kivétellel) azt a képességet, hogy a halált elfogadjuk, ha megfogható közelségben van.

A sodródás sajnos ebben hátrány. Ugyanis az elfogadás alapja az, hogy "nem voltam hiába". Hogy van mire visszagondolni, bármi csekélység az. Nem forradalmi nagy tettekre kell ilyenkor gondolni, hanem ilyen hétköznapi dolgokra, hogy "egyszer valaki nem sírt tovább, mert segítettem neki - akár szépszóval" vagy "hogy örült a gyerekem/házastársam/bárki, mikor azt a dolgot tettem". Ebből kinek több, kinek kevesebb jut, ha nincs, az a sivárságot mutatja és azt, nyom nélkül mentünk el. Ennek megélése a nehéz, nem a halál.

2020. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden ember haldoklik és minden embert elér a halál. És így van ,semmit nem tehetsz ellene!
2020. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szinte az egyetlen dolog ahogy az emberi agy a halált fel tudja dolgozni, a tagadás.


Ezt te is remekül csinálod!


Nekem ugyan szimpatikusabbak a "hagyományos" módszerek, mint a feltámadott Krisztus és a halál utáni mennyország, de funkcionálisan ez a "halál szintén olyasmi mint a születés" meg, "monitoroznak minket" sem rossz!


Valójában egyedül vagy és semmi nem fog történni a halálod után, pusztán véget ér a létezésed. Ennek fényében próbáld értelmesen eltölteni a maradék idődet.

2020. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én szeretnék hinni a mennyben, pokolban, istenben de valamiért lehetetlennek tűnnek. nem tudok elképzelni egy lebegő ember szerű lényt aki teremtett mindent 7 nap alatt és lebeg valahol az univerzumban? ha tényleg mindent ő teremtett akkor miért volt szükség neki 7 napra mikor elvileg akár 1 nap alatt is megtehette volna. Meg ő honnan jött, mi volt előtte számos kérdés és mindekni csak azt mondja elég hinned benneazt ennyi...a menny meg a pokol legalább azért lenne jo mert mégis lenne valami élet után és nem vész a semmibe minden amit megtapasztaltam. Bár ez is olyan hogy hol vannak ezek a helyek? ott lennénk a mindörkökké vagy csak egy bizonyos ideig? mikor kerülnek pokolra az emberek és mikor a mennybe?
2020. dec. 7. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

A tudományon vagyunk.

Itt teljesen felesleges a halál utáni létről fantáziálnod, mivel az égvilágon semmi jelét nem tapasztaltuk, így igen valószínű, hogy NEM létezik.

Ha létezne, akkor például látnunk kellene a jelenséget, ahogy a halott emberből távoznak az információk valahova a túlvilágba.


itt, a tudományban csak két dologban reménykedhetsz:

- az élet meghosszabbítása,

- és az élet minőségének javítása.

Egyik se túl gyors dolog - DE ha ezen dolgozol, a helyett, hogy új Szifont vegyél, akkor már tettél valamit.


Ja, és még egy:

mivel jelenleg úgy néz ki, hogy mindenképpen meg fogsz halni, ezért két dologra érdemes figyelni:

- tegyél róla, hogy minél később,

- és hozd ki az életedből azt a maximumot, amivel másnak nem ártasz.

Ez a legjobb, amit tehetsz.

2020. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Itt teljesen felesleges a halál utáni létről fantáziálnod, mivel az égvilágon semmi jelét nem tapasztaltuk, így igen valószínű, hogy NEM létezik."


Legalább ne beszélj már hülyeséget! Számtalan esetleírást tudunk már a reinkarnációval kapcsolatban, amikor a gyermek tökéletesen felidézte előző életét és elmondta egykori még életben levő szerettei titkait. Ezen felül rengeteg beszámoló van arról, akik a halálból tértek vissza. Felülről látták magukat és a fényt. Elmesélték hogy mire gondoltak az orvosok, ápolók. Olyan dolgokat mesélt, amit nem is láthatott.

2020. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Jó lenne, ha egy kicsit tájékozódnál!

A reinkarnációs esetek nem bizonyíték egyik sem.

Ellenben a halálközeli élményekről már vannak bizonyítékok: ezek élettani jelenségek. Már leírtuk itt.

Légy szíves, a tudományon ne terjessz áltudományt, ezzel menj át az ezotériára!

2020. dec. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!