Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Doktor Balaton ? Furt kut?

Doktor Balaton ? Furt kut?

Figyelt kérdés

Hogy jon a talaj alatt levo viz a felszinre egy sima vizcsappal, amilyet a vezetekes vizeknel hasznalnak?

Lattam mar asott kutat, vodorrel, furt kutat aminek a fold felett volt egy karral mukodtetheto szivattyuja, vagy olyan furt kutat is lattam, ahol motorral szivattyuztak a vizet.

Olyat viszont ahol egy csap elforgatasaval feljon a viz, meg csak ebben a filmben lattam. Hogy van ez? Lemaradtam valamirol?

Az elso reszekben,a bode epitese elott tobbszor is tisztan latszik, hogy a foldbol csak kiall egy cso egy csappal,anit eltekerve jon a viz a fold alol.

Egy ilyen filmnel nem tevedhetnek. En maradtam le valamirol, de mirol?



#fúrt kút #ivóvíz #talajvíz #vezeteke viz Doktor Balaton #hidroglobusz
2021. jan. 14. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ártézi kút?
2021. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Vizvezetékre van kötve. Amig van viz a viztoronyban, addig a csövön is jönni fog (közlekedőedények).
2021. jan. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, koszonom,hogy vetted a faradsagot, hogy valaszolj, de valoszinu, nem irtam le erthetoen, mit kerdezek. Itt nincs vezetekes viz, ami erthetetlen, hogy a talajviz a fold alol, nyomas nelkul, szivattyu nelkul egy leeresztett csobol felfolyik a taljbol. az egesz egy vezetekes vizhez hasznalatos csappal mukodtetve. .
2021. jan. 15. 05:44
 4/8 A kérdező kommentje:

Bar arra, hogy mikeppen jon fel magatol a viz a talajbol, nem kaptam valaszt, de koszonom, hogy elolvastatok, ezt pontoztam.

Hatha meg valaki ad a kerdesemre is valaszt.

2021. jan. 15. 05:48
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Vannak olyan fúrt kutak, amik pozitív kutak, tehát mindig folynak. Bár azokat hagyják szabadon folyni, nem szabályozzák csappal.
2021. jan. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
73%

"Bar arra, hogy mikeppen jon fel magatol a viz a talajbol, nem kaptam valaszt"

Dehogynem, lásd #1.


A víz két módon is jöhet. Vagy olyan föld alatti vízfolyás, ami azért van nyomás alatt, mert magasabbról jön (mint a #2 víztorony). De van olyan is, amit a gáznyomás hajt, termálvizeknél gőznyomás, máshol vulkanikus kéngázok vagy széndioxid.

Van olyan kút, ahol a magas CO2 nyomás miatt szó szerint szódavíz jön a kútból.

2021. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

"nem kaptam valaszt"

ha nem az 1. vagy 2. válaszban leírt válasz a korrekt, akkor már csak a gejzír maradt.

2021. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
És még egy lehetőség: egy mellette valahol lefedett vízakna szivattyúval, hidroforral - persze a villanyvezeték sem látszik :D
2021. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!