Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan a gyakorlati...

Létezik olyan a gyakorlati fizikában hogy dimenziókutatás?

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 00:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
gyakorlati fizika? Dimenziókutatás? Biztos van ilyen
2021. jan. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
90%
Nem. Vannak elméleti fizikai problémák, ahol a hipotetikus megoldások egyikében-másikában extra térdimenziók fontos szerepet játszanak, illetve a szó egy tökmás jelentését véve a dimenzióanalízis alapvető jelentőségű, amikor fizikával foglalkozik valaki a gyakorlatban. De olyan, hogy dimenziókutatás, olyan nincs.
2021. jan. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%

Hogyne, természetesen!

Például egy nagyon egyszerű módszer:

vegyél egy fényérzékelőt (vagy többet), és burkold be teljesen átlátszatlan anyagba.

Hűtsd le abszolút nulla fok környékére.

Aztán már csak mérned kell. Ha bármiféle sugárzást mér, az másik dimenzióból jött.

Ha még a sorrendet is méred, akkor az irányát is megtudod.


Ugyanezt el lehet játszani gravitációs érzékelőkkel is, nem is kell túl érzékeny - csak gondosan kell telepíteni, hogy a helyi zajok ne zavarjanak, és azokat ki kell szűrni.

2021. jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy aki lepontozott, az miért tette?
2021. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mojjo ***** válasza:

@4: Ugyan én nem pontoztalak le, de ilyesmik lehettek:

- nem létezik teljesen átlátszatlan anyag

- ha létezne is, akkor is lenne feketetest sugárzása (abszolút nulla fok környékén is)

- ha nem is lenne, akkor is mérne az érzékelő sugárzást, a kvantum-nyüzsgés miatt

- ha valahogy mindent ki lehetne iktatni, akkor sem mondhatnánk rá, hogy oké, akkor a megmagyarázhatatlan sugárzás eredete biztosan ez és az - valójában jó sok kutatást és bizonyítást igényelne az eredetének meghatározása, és lehetne bármi, jelenleg nem ismert aspektusa a fizikának

- a "másik dimenzió" eleve gyanús kifejezés, mert ez egy félreértett sci-fi kifejezés a párhuzamos valóságra, és nem világos, te egyáltalán mit értenél alatta

- mindezekkel együtt sem létezik a fizikának olyan gyakorlati ága, hogy "dimenziókutatás", így a "hogyne, természetesen" válasz nem igazán jó

2021. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Károly farkasok ***** válasza:
0%

Nézd meg sthepen hawking sorozatát... Én már nem emlékszem pontosan de ha érdekel a téma akkor érdemes végig nézni az összeset.

Kutatni kutatják, csak az eredmény nem publikus... Az a probléma a tudományokkal hogy eljutottak egy olyan szintre ami jóval megelőzi azt amire a jelenlegi társadalmi berendezkedés alapszik... Úgy értem hiába talál ki egy végtelen energiaforrast ami zéró ráfordítással, ráadásul gazdaságos előállítási költséggel örökké működik... Azok akik az energia piacot birtokolják (magyarul akiknek fizeted tulajdonképpen a számlákat) nem fogják hagyni hogy elterjedjen az átlag fogyasztók közt...

A terhajtomuvel(mert tulajdonképpen szerintem te erre célozol) az a probléma hogy ha ugyanúgy elő állítható gazdaságosan (magyarul olcsón) egy olyan szerkezet ami képes lenne hajtani egy űrhajót mondjuk és az üzemeltetése is gazdaságos... Szerintem sok olyan ember lépne le egy párhuzamos dimenzióba vagy másik bolygóra akik tulajdonképp működtetik a gazdaságot.

2021. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Károly farkasok ***** válasza:

De a tömör válasz az igen!

Nézd meg a sorozatot amit említettem, biztos fenn van valamelyik torent oldalom, én onnét töltöttem le.

2021. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Mojjo ***** válasza:
55%
@6: Eltévedtél, ez a tudomány témakör, nem az ezotéria.
2021. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Károly farkasok ***** válasza:

Úgy érzed nem a témával kapcsolatos vagy érdemleges választ adtam?

Ha igen, légyszives fejed ki miért gondolod ezt.

2021. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:
61%

@9: A témával kapcsolatos volt és érdemleges, ezekkel nincs baj. Amit kifogásoltam az az, hogy a tudomány témakörben vagyunk, a válasz pedig összeesküvés elméletekkel átszőtt ezoterikus akármi.


A tudományos kutatások publikusak, olyannyira, hogy a kutatók kb a publikálásból élnek, szinte a "publikálj vagy pusztulj" szinten működik jelenleg a rendszer. A tudósok vért izzadnak, hogy publikálható anyagokat sajtoljanak ki magukból, akkor is, ha nincs is igazán mit közzétenni, nemhogy ha még van. Szóval a tudományok mozgatórugója a publikálás.


Örökké működő végtelen energiaforrás nincs, nem volt és nem is lesz, ez következik a fizika törvényeiből. Viszont nagyon olcsón nagyon sok energiát nagyon tisztán próbálunk előállítani, és nemhogy eltitkolják, meg megpróbáljál megakadályozni, ahogy te képzeled, hanem nagy nemzetközi összefogások vannak a megvalósítására, és hatalmas erőfeszítéssel megy a munka. Csak épp nem egyszerű a dolog. Ezt az energiaforrást fúziós erőműnek fogják hívni.


A térhajtóművel az a gond, hogy elképesztő mennyiségű energia kell hozzá, sok-sok nagyságrenddel több, mint amennyit az emberiség összesen valaha előállított. Ráadásul olyan aprócska plusz csavarral, hogy negatív energia, negatív energiasűrűséggel. Amiről nem igazán tudjuk, hogy micsoda is és hogyan kellene ilyet előállítani, sőt, lehet-e egyáltalán.


A párhuzamos dimenziónak pedig még jelentése sincs. Ez egy sci-fi fogalom, a valóságban semmit nem jelent, bár jól hangzik.

2021. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!