Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kvantummechanika, mit gondolto...

Kvantummechanika, mit gondoltok róla? Na és a vonzás törvénye? Valaki aki elkezdte alkalmazni tapasztalt változást?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Istenem...

Mi köze egymáshoz a kettőnek?

Egyik egy tudományág, a másik pedig egy ezoterikus átverés.

2021. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kvantummechanika egy hasznos eszköz, amivel ki lehet számítani molekulapályák energiáit. Mostanában már egészen bonyolult molekulák esetén is lehet képződési energiákat, molekulageometriát, stb. számítani. Persze a számításos módszereknek még van hova fejlődniük. Viszont a jövőben az, hogy kísérletek nélkül lehet majd akár bonyolult kémiai rendszereket tervezni, nagyon kecsegtető cél.

Képzeld csak el, hogy beviszed egy vírus felépítését egy számítógépbe, és a gép megtervezi a vakcinát, annak minden alkotóelemét tökéletesítve. Ide vezet ~50 éven belül a kvantummechanika. Most még irreálisnak hangzik, de nem az.

A szigorúan fizikai oldalához annyira nem értek, de az is biztos izgalmas eredményeket fog hozni.


A vonzás törvényével kapcsolatban nincs véleményem. Igaznak nyilvánvalóan nem igaz, de hasznos az lehet. Én abban bízok, hogy ha okosan és keményen dolgozok valamin, akkor el tudom érni. Hogy ezt hogy nevezzük, az mindegy. Van aki imádkozik mellé, van aki megpróbálja "bevonzani", stb. Ezek lehetnek kitartásra ösztönző motiváló erők, és ilyen tekintetben hasznosak.

Én a magam részéről azt a módszert preferálom, hogy amikor már nagyon kivagyok, akkor megiszunk a haverokkal fejenként két üveg töményet, aztán egy hetes kóma után újult erővel tudok belevágni. A bevonzás is biztos van legalább olyan jó, mint az én módszerem.

2021. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Az első része a kérdésnek még elmegy a tudomány témakörben, bár kissé túl általános. A második része viszont színtiszta ezotéria, aminek semmi keresnivalója ebben a témakörben. A GYK-nak van ezotéria rovata is, oda érdemes az ilyen kérdéseket kiírni, illetve ott van esély arra, hogy számodra hasznos, releváns választ kapj rá.
2021. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elvileg van köze a kettőnek egymáshoz, most néztem meg a “ Mi a csodát tudunk a világról” című filmet, és ott minden jól el van magyarázva, van 2. Része is, most eléggé érdekelni kezdett a téma, és van valami kísérlet hogy egy sima desztillált vízről csináltak egy képet mikroszkóppal és ugyan így csináltak egy képet csak úgy hogy az üvegre írtak azt hogy boldogság (vagy valami ilyesmit) és a kettő kép között volt különbség vagy mi. Ilyesmit szűrtem le belőle
2021. jan. 17. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kategória... :D
2021. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: Sajnos ez egy szimpla átverés, ilyesmi a valóságban nincs.

A kvantummechanikának semmi köze az ezotériához. Illetve annyi, hogy ezoterikusok gyakran szeretik az ilyen-olyan gondolataikat, elképzeléseiket a kvantummechanikával alátámasztani. A gond az, hogy a kvantummechanikát direkt, vagy tévedésből (részben ez, részben az, egyéntől függően) teljesen félreértelmezik, félremagyarázzák, és amit állítanak róla, annak semmi köze a valósághoz.

El kell döntened, hogy melyik érdekel, a kvantummechanika, vagy az ezotéria. Ha az előbbi, akkor az utóbbit felejtsd el, viszont tudunk segíteni könyvajánlókkal pl. Ha az utóbbi, akkor irány az ezotéria rovat.

2021. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mind a kettő érdekel, milyen könyvek lennének? :)
2021. jan. 17. 21:43
 8/11 Mojjo ***** válasza:

@7: Én most így csípőből az akapszintnél egy-két lépcsővel magasabb szintű könyveket tudok:


- Az Elméleti minimum 2. kötete:

[link]

De az első is ajánlott, csak nem érinti a témát.


- Feynman zseniális könyve a kvantumelektrodinamikáról:

[link]


- Szintén Feynman írása, a Mai fizika sorozat idevágó kötete, a kvantumfizika alapjairól (ez nem igazán ismeretterjesztő, sokkal inkább tankönyv):

[link]


Aztán a kvantummechanika ősatyjának, Max Planck-nak írásai:

- [link]

Illetve a kvantummechanika egy másik korai úttörőjének, Werner Heisenbergnek az írásai:

- [link]


Ezen kívül youtube-on Dávid Gyula releváns videói, pl:

- [link]

- [link]


Aztán talán másoknak lesznek kezdőbb szintű ötletei is :)

2021. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:
100%
Illetve nagyon fontos hangsúlyozni, hogy kvantumfizikát csak szakembertől, azaz valódi, igazi, ezzel (is) foglalkozó fizikustól olvas/ hallgass/ tanulj. Bárki más jó eséllyel csak tévinfókat fog átadni. Nem kell még ezoterikusnak sem lennie ehhez.
2021. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mojjo ***** válasza:

Ezt találtam még neked, ami biztosan autentikus és most belenézve úgy látom, kezdésnek is teljesen jó:

[link]

2021. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!