Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy magaslatot milyen magasság...

Egy magaslatot milyen magasságtól milyen magasságig nevezzünk hegynek vagy dombnak?

Figyelt kérdés
Azaz, milyen magasnak kell lennie egy magas domb/hegyszerű izének, hogy dombnak vagy hegynek nevezzük?
2021. jan. 21. 00:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Na igen. > "There are no official definitions..."
2021. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 TappancsMancs ***** válasza:

11/ :)


Kérdező egyébként ha iskolában kell, tanuld meg amit tanítanak, de átfogóbb rálátással ez kicsit másképpen jön ki azért. Szóval földrajztudományi érdekességként...:


Az Egyesült Államokban inkább egy sor mindenféle tényező alapján bírálják el, hogy domb vagy hegy. Például milyen az emelkedése, meredek vagy lankás, stb? Úgy döntöttek, hogy nem érdemes egyetlen magassági adattal meghatározni és eltörölték a régi rendszerüket. (Lásd a linket: Egyesült Államok Földtani Intézete - USGS - United States Geological Survey.)



Nálunk meg 500 métertől hegy. Oké, legyen. :)


Gellért-hegy:

235 méterrel a tengerszint fölé magasodó hegy.


Akkor mitől is hegy? Vagy akkor mekkora egy hegy?


........

Wiki - Gellért-hegy

[link]

2021. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyébként a magyar wiki cikbben is említik a környező lejtőket, meredekséget, szóval gondolom nálunk sincs kőbe vésve.
2021. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
#12: A Gellért-hegy nevében a "hegy" inkább csak a neve, nem pedig a földrajzi definíciója.
2021. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az egyes válasza a megfelelő és igen, általános iskola 3-4 osztályában tanítják. Ötödikes a harmadik gyerekem, tavaly tanultuk és a másik kettővel is és negyven éve én is így tanultam, nem tudom miért kellett lepontozni az igazságért. Európában élünk és Magyarországon, ahol ezek az adatok elfogadottnak ês nem az USÁban. Nem is értem, hogy került szóba, hogy ott mik az elfogadottak. Az amerikaiak például az SI mértékegységeket sem használják, ezért sem értem hogyan kerültek ide.
2021. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 TappancsMancs ***** válasza:

Ebben az amcsik csinálják jól, megnéznek egy rakás mindent...


Nézhetünk képeket vagy kiállhatunk a Gellért-hegy szemközti partjára és mit látunk. Ennyi. Nem dombot. Hegyet.


Pár kép.


Ez domb?

[link]


Vagy ha így látjuk az domb?

[link]


Egy dombról tényleg ilyen a kilátás, vagy ilyen inkább egy hegyről?

[link]


Amúgy értem 14-es.

2021. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 TappancsMancs ***** válasza:

Valahogy úgy került ide, hogy ez a tudomány kategória és a földrajztudományhoz tartozik ez is.


Egyébként a metrikus mértékegységeket (SI) valóban nem igazán vették át (még), de a tudomány területén már megszokott. Valamint folyamatban van, mert a 10-es számrendszerre épülő metrikus egyszerűen tényleg jobb. Itt van néhány hétköznapi termék, kávé és sampon és rajta van a metrikus is. (A linkek változhatnak mint termék, de könnyű megnézni a Walmart oldalán.)


És ha már tudomány és hegy méret és mértékegység, akkor néhány gyors példa. Csak pár.


Head and Shoulders 2 in 1 Shampoo

930 ml

[link]


Pantene PRO-V Shampoo

900 ml

[link]


NESCAFE TASTER'S CHOICE

198 g

[link]


Nature Valley Granola Bars

210 g

[link]


..............

Amerikai Metrikus Egyesület (US Metric Association) foglalkozik a metrikusra áttéréssel.

[link]


Metrication in the United States

[link]

2021. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 TappancsMancs ***** válasza:
15/ egyébként nyomtam rá zöldet :)
2021. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszi!😉
2021. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!