Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitőll függ, hogy nagy vagy...

Mitőll függ, hogy nagy vagy kisbetűvel írják a dr.-t nevek előtt?

Figyelt kérdés
2021. jan. 27. 02:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Alapvetően kisbetűvel kell írni, kivéve mondat elején, és egyéb speciális helyzetekben.


Vannak olyan hiedelmek, hogy akinek "csak" egyetemi diplomája van, az kisbetűvel írhatja, akinek már szakvizsgája is, az naggyal, de ezt felejtsd el. Ez így nincs szabályozva, az egyetlen szabály erre az általános magyar helyesírás.

2021. jan. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Kis dr az a jogász, orvos, gyógyszerés. Nagy D-vel meg tudományos fokozatot jelent. Ennyi
2021. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

A tudományos fokozat (PhD, DLA) felel meg a Dr. rövidítésnek. A foglalkozásdoktori (orvos, jogász, stb.) a dr., bár ott illene kitenni a rövidítést, hogy milyen doktor.

[link]

2021. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Kérdés, hogy miért lett lepontozva a tökéletes 2-es válaszom. Na de sebaj :D
2021. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2 / #4 Ha jól tudom régen volt különbség a kettő között, nekem is valami ilyesmi rémlik, mint amit írtál. Ma mindenesetre nincs, alapvetően mindenki dr. Mondat elején vagy címzésben meg Dr.


"A helyesírás normatív szempontok alapján rendelkezik a Dr. és a dr. címek használatáról. A kettő között értelmi, jelentésbeli különbség nincs, a kis-, illetve nagybetűs használatot nyelvi-formai-mondatbeli helyzet dönti el: címzésben, feliratban, mondatkezdő helyzetben Dr., egyéb esetekben kis dr. a szokásos forma. Ez a különféle doktori típusokra (jogi, bölcsész, orvos) és az ún. „kisdoktor-nagydoktor” jelölésére egyaránt vonatkozik"


[link]

2021. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pedig mégis tesznek megkülönböztetést pl amikor feltüntetik a szerzők neveit
2021. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#4 a trollok miatt, mert léteznek
2021. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os, mutass egy példát.
2021. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Könyvben láttam már ilyet, illetve pl a Neptunban is, sőt munkahelyen is. Amit linkeltél, az alapján valóban nagy betűvel írandó, de valamiért a gyakorlatban mégsem jön át sokszor, és él az a hit, hogy a nem tudományos dr az kisbetűvel írandó.
2021. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pl mindig, szándékosan kisbetűvel írom, hogy látszódjon, hogy nekem csak egy sima diplomám van, nem vagyok olyan nagy koponya, hogy tudományos doktor is legyek. Továbbá megadom a tiszteletet azzal, hogy nem tévesztetem magam össze velük, mert azért kicsit többet tettek le az asztalra, mint én.
2021. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!