Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek úgy 50 év múlva,...

Szerintetek úgy 50 év múlva, hogy fog kinézni technológia?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit furán értelmezhető a kérdés, de arra gondolok, hogy ugye a 90-es évek végén még elképzelhetetlenek voltak az okos telók, oculus riftek, olyan számítógépes játékok mint manapság. Most már a zsebedben hordasz egy "könyvtárat" ott és akkor nézel filmet amikor szeretnél, akár vonatozás közben is, folytathatnám a sort akár a végtelensésig, és itt még csak a telefonokról van szó.


Tehát mit gondoltok, az átlagember számára is elérhető technológiák milyen változáson esnek majd át?



2021. febr. 12. 13:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehet kitalálni, mit hoz a jövő. Sajnos extrapolálni sem érdemes. A 70-es évek az űrutazások nagy korszaka volt, az akkoriak (pl. én is) nem tudták volna elképzelni, hogy 2020-ra még egy satnya holdbázisa se lesz az emberiségnek, ahonnan “képtelefonon” kívánnak majd boldog szülinapot a gyerekeiknek a tudosok. Azt viszont pláne nem tudták elképzelni, hogy ezt a képtelefont a kezükben tartják majd azok, akik a maltert kevergetik Kínában. Az is elképzelhetetlen volt akkor, hogy 2020-ban tkp. még mindig ugyanott tartunk a fúziós erőművekkel, mint akkor.

2050-et illetően még az is lehetséges, hogy még mindig robbanómotorral hajtott közlekedési eszközök lesznek jellemzően az utakon, de ha mindenképp jósolni kellene akkor én azt mondanám, hogy nem, a közlekedésben zajlanak le talán forradalmi változások. Azért gondolom ezt, mert az annyira le van maradva a távközléshez képest.

2021. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!