Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, kiírásra kerülne...

Tegyük fel, kiírásra kerülne egy pályázat, ahol döntőbe került legjobb 2 versenyző egy projecten együtt dolgozhatna Wadmalac-al. A pályázati feltételek, többkörös válogató nagyon szigorú. De szűk 1 év van rá felkészülni. Ti megpróbálkoznátok ezzel?

Figyelt kérdés

HANGSÚLYOZOM, az alábbi szituáció most egyedül az én fantáziám szüleménye, ez egy teoretikus kérdés. Ettől függetlenül igényes válaszok érdekelnének.

--------------------------------


Tegyük fel, hogy meghirdetésre kerül egy verseny - akár itt, akár a weblap FB oldalán, akár máshol, ez most lényegtelen -, ahol a legnagyobb díjazása a 2 legjobb versenyzőnek, hogy egy gépészettel és csillagászattal kapcsolatos projectben/fejlesztésben gyakornokként együtt dolgozhat az itt (is) méltán ismert és népszerű Wadmalac-al.

Hogy mi lesz (lenne) a project, brainstorming, milyen fejlesztésről lenne szó, ennek jó része nyilván meglepetés - a győztesek számára -, de az garantált lenne, hogy valami ütős projectről és nagy szakmai élményeket adó fejlesztésről lenne szó, amihez Wadmalac neve nyilván egy erős biztosítékul szolgálna.


(Valami olyasmit lehet egyébként elképzelni, mint ami az Ex-Machina (fedő)sztorija - de attól azért nem kell félni, hogy olyan rossz dologgal végződik (legalábbis az emberi szereplőket nézve) majd a sztori, mint a filmben ;])


A bizottságban persze Wadmalacon kívül ott lenne más ismert GYK-s "sztár" is, mint pl. 2×Sü és DeeDee, és ők is benne lennének a fejlesztő csapatban (DeeDee-re pl. nagy szükség is lenne), de persze a "fő boss" az Wadmalac lenne.


Viszont ahhoz, hogy az ember a két legjobb pályázó egyike legyen, eléggé sokat is kéne felmutatnia!

A versenyen való részvételhez is sok szűrőn kéne átjutnia, többek közt a MENSA teszt szerint min. 120-as IQ igazolásával, egy összetett, fizikai, komoly logikai, ill. gépészeti feladványokat felvonultató teszten kéne 90% feletti eredményt elérnie, valamint egy szabadon választott STM32-es mikrovezérlőre írt, de akkumulátorról is hatékonyan működő, hangtechnikához kapcsolódó szoftvert is kéne prezentálni a pályázati anyaghoz - amihez természetesen a hardver megépítését is meg kell valósítani, működő prototípust bemutatni.


Ezután egy több körös szűrésen, ill. vetélkedőkön kéne a legjobbak között bent maradni, ahol műszaki rajztól kezdve a mechnaikai és elektrotechnikai ismereteken át a Bolyai-Lobachevsky geometriáig széles körű ismeretekre és éles észre lenne szükség; pl. az utolsó fordulók egyikén egy helyben, hallás után megadott mikrotonális dallamra is pár perc alatt improvizációt kéne adni, majd ebből az improvizációból mindössze 3 óra alatt egy teljesen kész elektronikus kompozíciót prezentálni, a megadott, aránylag szerény képességű hardverek segítségével is. Így megmutatva, hogy a legjobb elismerésre érdemesek valóban széles körű ismeretekkel rendelkeznek.


Lényeg-a-lényeg, hogy magas elvárások és kemény próbák vezetnének az elismeréshez, a két legjobb viszont számíthat rá, hogy nem hétköznapi technológiák megismerésével és használatával vehet részt egy kutatómunkában, és magas értelmi és érzelmi készségekkel rendelkező fórumgurukkal dolgozhat össze.


A jó hír az lenne, hogy a verseny kihirdetése után még majdnem egy év lenne az indulásig, azaz lenne érdemi idő a felkészülésre és próbatesztek is rendelkezésre állnának, amivel addig mindenki tét nélkül fel tudná mérni, hogy mennyi esélye lenne a felvételin és az éles megmérettetéseken, és még mennyit kell tanulnia, hogy versenyképes legyen.


Ti megpróbálkoznátok egy ilyen megmérettetéssel?

Beleölnétek közel egy év (és sok területre kiterjedő) tanulást, gyakorlást, próbálkozást, hogy lehetőségetek legyen egy komoly fejlesztésen együtt dolgozni Wadmalaccal és a fórum legjobbjaival? Vagy kihagynátok a dolgot, annyira nem érdekelne titeket?



2021. febr. 12. 16:08
A kérdező szavazást indított:
1.) Mások a példaképeim és az életutam, nem érdekelne sem a verseny, SEM a lehetőség.
2.) Tudásomhoz/eredményeimhez mérten nem adna semmi pluszt egy ilyen project.
3.) Ha lenne lehetőségem rá, örülnék neki, de sajnos a munkám/problémáim miatt nem lenne rá időm és/vagy energiám
4.) Wadmalac a(z egyik) példaképem, de túl kevésnek érezném magam egy ilyen kihíváshoz
5.) Igen, Wadmalac a példaképem, megtiszteltetés lenne a közös munka, a verseny pedig motivációt adna abban, hogy én is elérjem ezt a szintet.
26 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Ki az a wadmalac?
2021. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Én már most, pályázat nélkül is erre képzem magam. És még ha úgy is kell leélnem az életemet, hogy sose vesznek észre, és a saját szintükről engem csak egy oktalan kis hangyának látnak, akkor is hálás leszek a sorsnak hogy ilyen példaképeket és célokat kaphattam
2021. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Mojjo ***** válasza:
97%

Hát itt leginkább Wadmalac válaszára leszek kíváncsi :D

Egyébként ki az a DeeDee? Még soha nem láttam ezt a nevet, pedig legalább egy 7-8 éve rendszeresen olvasom a GYK tudomány rovatát.

2021. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább Miquel mester mellé mennék gyakornoknak. Úgy vagyok vele, hogy ha végül el is buknék a szexuális megmérettetéseken, legalább megpróbáltam!
2021. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
Wadmalac csak egy tudáléskodkodó pöts, fele annyi valós tudása sincs, mint amennyinek eladja.
2021. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Nagyjából sejtem eddigi megnyilvánulásaiból, Wadmalac mivel foglalkozik. Ezért azt mondom, elég jó a magam szakmája, ezért nem képezem át magam versenyképes munkatárssá. Amúgy egy sör (vagy más) melletti jó kis beszélgetésre vevő lennék. Egyszer volt egy ilyen kezdeményezés. Négyen jöttünk össze, egyiküket néha látom feltűnni. Ritkán sajnos.

Mojjo, DeeDee egy hozzád hasonló fickó volt, mostanában én sem látom. A "hozzád hasonló" alatt azt értem, hasonlóan megfontolt, gondolkodó, és hasonló mentalitású ember.


Tudod kérdező, egy projekt egy jól definiált feladat, megfelelő képzettséget és képességeket igényel. Ha nekem más a képzettségem, egy év nem lesz elég az átképzésre, továbbá erősen kétséges, akarnám-e. Egyetlen alkalomra? Itt az igazi kérdés az lehet, egy jó kis beszélgetéshez mik lennének a feltételek. Jó kis beszélgetés akkor lesz, ha minden fél az adott (vagy sok adott) témában közel hasonló érdeklődésű és tájékozottságú. Különben ezt az együttlétet másnak fogják hívni.

2021. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

DeeDee főként geometriai problémákat szeretett paraméteresen levezetni. Emlékszem, még volt is kérdése geometriai témában.


Wadmalac saját bevallása szerint gépész, és gondolom képzi magát. Ezek alapján nem egy "húdenagy" valakire kell gondolni, bár tény és való, hogy nagyon nagy tudást halmozott fel élete során.

2021. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
???
2021. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Volt itt sok-sok éve valamilyen -medve vagy -mackó, vagy nem tudom, ilyesmi nevű felhasználó, aki nagy név volt a tudományok topikban. Emlékszik rá valaki?
2021. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell korszakos zseninek lenni, hogy valaki a "Tudományok" toplista elejére kerüljön. Négy dolog fontos: sok téma érdekeljen, jól tudd használni a google-t, orbitális f.szságot ne írj, a válaszaidat pedig fogalmazd meg úgy, hogy meggyőzőnek tűnjön akkor is, ha nem vagy olyan mélyen értője a témának (nagy többségükben ugyanis mások sem azok, és nekik nemigen fog feltűnni). Ja és még egy fontos dolog: legyen **rva sok időd kérdéseket böngészni és válaszokat írni.
2021. febr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!