Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szegényebb országokat hpgy...

A szegényebb országokat hpgy tudja segíteni az, ha a behozatali vámok csökkennek? Ki fizeti ki azokat?

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a behozatali vám csökken akkor olcsóbban tudod megvenni a termékeket. Eladóként versenyezni tudsz az export termékeddel egy másik országban mivel a vám nem drágítja annyira meg a terméked árát. Szegényebb országot mint eladó nyilván segíti mivel a belső piacon kívül is el tudja adni a termékét. A magas vám nem drágítja meg a termékét és ezzel nem válik versenyképtelenné. A vámot végeredményben a vevő fizeti meg. Ha a szegényebb ország a vevő akkor max akkor segíti meg a szegény országot, ha pl alkatrészt importál amit beépít valami termékbe,aminek az ára versenyképesebb lesz az olcsóbb import miatt. Nyilván ha az import mértéke nagyobb mint az exporté akkor szépen lassan még jobban elszegényedik az adott szegény ország. Leromlik a cserearány. De itt elég sok mindentől függ a kérdés. A vám mértékének optimumára kell törekedni,ami nyilván nem biztos,hogy alacsony vámot jelent. Azért jellemzően inkább az a realisztikusabb,hogy az erősebb kutya b. elv alapján a nagyobb gazdaságok befolyásolják a szegényebb ország export árait és végül az alacsony (vagy nulla) vámon az erősebb gazdaság nyer a szegényebb meg veszít.
2021. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Illetve ha a behozatali vám csökken, akkor jobban megéri az országba szállítani, olcsón tudják árulni, így vevő is jobban lesz rá.

És ha több a termék, nagyobb a választék, akár munkahelyekre is szükség lesz.

2021. febr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha bemész egy boltba venni egy terméket, annak ára nagyon sok mindentől függ. Összetevődik általában: a termék előállítása kerül ár1-be (anyagköltség és munkadíj), erre jön a profit (nyereség, amiből a tulajdonos él) ár2, ehhez jön az adó ár3, a vám ár4, a szállítási szétterítési költségek ár5, az értékesítő bolt költségei (munkabér, a bolt költségei) ár6, továbbá helyenként és időszakonként speciális költségek ár7. Tehát amit veszel, ár=ár1+ár2+ár3+ár4+ár5+ár6+ár7. Az adott ország gazdaságpolitikája határozza meg, melyik mennyi összegű. Ha például a vámot (ár4) eltörlik, akkor ennek értéke nulla. De jószervezéssel csökkenthetik az ár5 és ár6 értékét is, ha pedig az ár2 nullázódik, ez azt jelenti, a cég csődbe ment.

Az árképzés tehát egy nagyon bonyolult dolog, szegényebb országok jellemzően nem a vámoktól szegények, hanem a többitől. Például hibás technológia miatt ár1 túl magas, mohó tulajdonsonál ár2 túl magas, rossz politikától az ár3 és ár4 magas, tehetségtelen szervezés miatt magas lehet az ár5 és ár6. És haegy termék ára nagy, nem veszik, hamar jön a csőd. Összességében egy ország szegénysége a rossz politika, a képzetlen munkaerő (ez is politika), emiatt minden területen hibásszervezés, drága infrastruktúra és számosmás tényező (így például a társadalom nem megfelelő hozzáállása) miatt következik be. Ezek rossz árustruktúrát, rossz infrastruktúrát tudáshiányt, végső soron drága termelést eredméneznek. Ebben a vám egy elég kicsi tényező.

2021. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!