Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkor most a Föld az Ősrobbaná...

Akkor most a Föld az Ősrobbanásból kiszakadt darabok egyik darabja?

Figyelt kérdés
Akkor lehet több ilyen Föld is ugye?

2021. febr. 14. 06:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

De az is igaz, hogy azt sem lehet így kijelenteni, hogy NEM tudjuk.

Mert az azt jelentené, hogy fogalmunk sincs, még jelölt sincs rá.


Például ugye tudod, hogy az ősrobbanás után kialakuló első napok nagyon nagyok voltak, igen hamar elhasználták a készletüket, és hatalmas robbanással múltak ki?

Ott aztán bármi keletkezhetett.

2021. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Na ugye, ezzel magad bizonyítod azt, hogy - tényleg nem tudjuk, hogyan keletkeztek a vasnál nehezebb elemek.
2021. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Te úgy gondolod, hogy ezek a csillagok alapjaiban másképp működtek, mint a maiak?
2021. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy. Csak tudod a könnyebb elemek is más - más módon keletkeznek, más hőmérsékleten, más energiaszinteken, más kölcsönhatások folyamán, esetleg több lépcsőben, ezeket tényleg ismerjük, de a nehezebb elemek magfúzióját nem tudjuk biztosan és itt nem rólam van szó, mert elég régen tanultam asztrofizikát, már alig emlékszem pontosan valamire, de ha téged érdekel a dolog, szerintem könnyen utánanézhetsz, már ugye a vasnál könnyebb elemek fúziós folyamatainak.

Tudtommal a Si-égés következtében, amikor a csillag teljes Si tartalma gyorsan átalakul vassá, már nem nyerhető vissza a csillag energiaegyensúlya és bekövetkezik a gravitációs kollapszus, így magfúzióval vasnál nehezebb elemek kialakulására már nincs mód.

Valami olyan feltevést is hallottam, hogy lehetséges, hogy a nehezebb elemek a fekete lyukakban keletkeznek és onnan lökődnek, vagy szivárognak ki, de nem tudományos, hanem bulvárcikkben olvastam róla, ahol még csak nem is volt szakszerűen kifejtve, így ezt ne vedd komolyan, amíg utána nem néztél, mert lehet, hogy marhaság.

2021. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"magfúzióval vasnál nehezebb elemek kialakulására már nincs mód."

Valóban.

Ezért úgy keletkeznek, ahogy írtam is: neutronbesugárzással.


"lehetséges, hogy a nehezebb elemek a fekete lyukakban keletkeznek és onnan lökődnek, vagy szivárognak ki, de nem tudományos, hanem bulvárcikkben olvastam róla"

Pontosan, és ezt gyorsan felejtsd el.

Onnan egyelőre még semmi nem jött ki. Majd, ha találunk ilyen jelenséget, akkor lehet megvizsgálni.

2021. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hawking sugárázás?
2021. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az nem a fekete lyukból jön.
2021. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!