Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a temporális...

Mi a különbség a temporális ok-okozati hurok és az időparadoxon között?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bonyolult kérdés, nem jó dolog ilyen későn ebbe belemenni :)

Viszont ha érdekelnek az ilyen dolgok, ezeket a cikkeket érdemes elolvasnod, nagyon érdekesek:


[link]

[link]

2010. aug. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt a jövőbelátós cikket nehezen tudom feldolgozni.

Alapból nem értem, hogy milyen kölcsönhatásban lehetnek a számítógép által generált véletlen számok, az emberek érzelmeivel. Ráadásul, ha csak a kvantummechanikai jelenségek generálnak véletlen számokat akkor a számítógépek által generált véletlen nem is valódi véletlen. Pont emiatt gyártanak erre külön hardware-t ami egy bomló izotópot és egy detektort tartalmaz, és a beütések gyakorisága alapján generálja a számokat.

Amúgy pl Diana halála nem értem miért olyan nagy esemény. Szerintem a föld lakosságának 90%-át konkrétan nem érdekelte. Nem derül ki hogy mi tüntette ki a különleges eseményeket, a hír nagysága, vagy az emberekre gyakorolt hatása. Ennél szerintem több értelme lenne ha megpróbálnának összefüggést találni a kiugrások és az adott napon elhalálozott emberek között.

2010. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

temporális ok-okozati hurok és időparadoxon is csak a Star-trekben létezik, a valóságban csak fikció.

Az egész időutazás csak "elméleti" lehetőség, és elméletben is csak előre működik. Ha pedig csak előre működik akkor ezek a jelenségek nem is létezhetnek, hiszen semmiféle ráhatással nem tudunk lenni a jövőre.


Kis magyarázat.

A esemény okozza B eseményt, ami okozza C eseményt.


Te A esemény idejében élsz. Fogod magad és időutazással eléred B eseményt. (tehát megtudod, hogy B esemény bekövetkezik). De mivel még senki nem állt elő hitelt érdemlő elmélettel a visszafele történő időutazással kapcsolatban, így te hiába tudod, hogy AokoztaB-t nem tehetsz semmit, hiszen már a B idősíkban van. Továbbá C-t sem befolyásolhatod ugyan ebből kifolyólag.


Amit te kérdezel:

Az időparadoxon lenne az, hogyha B időbe érve (és információt szerezve Bről) vissza tudnál üzenni az időben a barátodnak, hogy akadályozza meg A eseményt. És akkor itt a nagy kérdés, hogy mi lenne B-vel abban az időben, ahol vagy. Semmi, esetleg összeszakadna a téridő vagy akármi.


Az ok-okozati hurok az lenne, hogy a-->b-->c ok-okozati összefüggést kiegészítenénk így:

a-->b-->c-->a!

Jelen esetben TE vagy a!

Tehát mondjuk te visszautaznál az időben, ott sexelnél egy lánnyal(aki b), megszületne C és C lenne a te anyukád. Ez az ok-okozati hurok, vagyis nélküled létre se jöttek volna a szüleid.

2010. aug. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!