Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének, ha egy óriási képzeletbeli ujjal megpörgetnénk a Földet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 15:26
 1/5 anonim válasza:
en maris szedulok :D
2010. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon súlyos következményei lennének, ha egy óriási képzeletbeli ujjal megpörgetnénk a Földet.
2010. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kilökne minket a centrifuga.

Már az ereje na.

2010. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Merre és mennyire? Merthogy most is forog. Az biztos, hogy esnénk egy nagyot.
2010. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem felborulna az éj-nappal egyensúly, ez megzavarja mind az álatok, mind a növények cirkadián ritmusát. Ebbe a "magasabbrendű" állatok belebolondulnának, a növények egy része pedig nem tudna virágozni. Ez pedig élelmezési gondokhoz vezet.

De az éghajlatra is súlyos hatással lenne, így pl az apály-dagály jelenségekre is. Az évszakok is biztosan eltolódnának.

Fizikailag is sok következmény lehet, gondolom a Hold pályáját is módosítaná, de akár a Földét is a Nap körül. de nem vagyok fizikus, ezt a részét nem tudom. :)

Egyébként pedig:

Egy óriási képzeletbeli ujjlenyomat a Földön. :D

2010. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!