Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy bizonyos területű zöldterü...

Egy bizonyos területű zöldterület mennyi csúcsragadozót (pl kutya macska medve tigris :) és embert tud eltartani? Úgy hogy még biztosítva legyen az egészséges talaj, egészséges élelmiszer termelés és levegő helyben.

Figyelt kérdés
Pl ha egy Magyarország bármelyik megyéje nagyságú területet nézünk.

2021. febr. 23. 13:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az ember és a medve mindenevő, de mégis a táplálékláncban felül állnak.
2021. febr. 23. 13:06
 2/3 anonim válasza:
100%

Szerintem erre nem sokan tudnak válaszolni, de nem is vagyok benne biztos, hogy lehet rá.


Azt gondolom, hogy az ember eltartása nagyban függ a technológiai fejlettségtől, meg attól, hogy pontosan mit eszik. (Pl. a csirkéket most magasra polcozott ketrecekben tartják, szóval sokkal több csirkét tartanak kis helyen, mivel év közben kétszer sötétben tartják őket egy-két hétig, és jóformán semmi mást nem csinálnak, így nő a tojástermelés mennyisége stb.)


A csúcsragadozóból nem mindegy farkas vagy medve, illetve az sem, hogy melyik területről beszélünk, egy esőerdő sokkal több ragadozót képes eltartani azonos területen, mint mondjuk egy tundra.

2021. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Régebben volt egy számgép játék hogy bizonyos területre egy állatot lehetett letenni. Már nem emlékszem a nevére. De az biztos hogy az orrunkkal is érezni ha a növények alul vannak reprezentálva egy területen, a talaj büdös, a levegő is, állati húgyszag van, és ismeretlen területeken szemét van a földben vagy épp a levegőben mert elégették. Kutyakakik a földön vagy a kukákból párolognak ki. Ezekhez mind egészséges mennyiségű talaj levegő és növény kellene, hogy megtalálják a helyüket és le tudjanak bomlani, ne legyen büdös, egészséges ételek nőjenek. Pl volt egy szomszéd ahol a kertben néhány zöldség ágyásban 2 kutya a büdösben összezárva, nem ettem volna abból a zöldségből. Oké el lehet vinni a szemetet de azt is hova. Valahogy túl sok az állati végtermék és a szemét is több mint amit a területen el lehetne helyezni.
2021. febr. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!