Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit mondjak annak az arcnak,ak...

Mit mondjak annak az arcnak,aki azt mondja a marsszondára, hogy feleslegesen szemetelünk, már ott is?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 14:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezért írtam, hogy ez majd hosszú távon lesz kérdés. Egyelőre az első lépéseket tesszük. Ez kb. annyi, mint mikor Amerika felfedezői eldobáltak néhány banánhéjat a parton. :)
2021. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ez kb. annyi, mint mikor Amerika felfedezői eldobáltak néhány banánhéjat a parton. :)"

Azért nem egészen. A banánhéj max egy hét alatt lebomlik. Ezek a marsjárók plutóniummal mennek. De ettől függetlenül felmerül a kérdés: na és? Attól eltekintve, hogy nyersanyagot vesztünk, milyen impaktja van az ott hagyott dolgoknak? A földi szemeteléssel az a baj, hogy károsítja a bioszférát, és végsősoron a saját életterünket tesszük fokozatosan élhetetlenné. Ez nyilvánvalóan nem probléma egy olyan bolygón, ahol nincs élet, és egyelőre arra sincs bizonyíték, hogy valaha volt.

2021. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"A banánhéj max egy hét alatt lebomlik."

Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy jó példa-e. Talán konzervdobozt kellett volna írnom. :))


Amire viszont nagyon figyelni kell már most is, hogy nehogy élő baktériumokat vigyünk oda, mert akkor már nem lesz "szűz" terület a vizsgálatok szempontjából.


[link]

[link]

2021. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A rover 98%-ban újrahasznosítható.


Ha majd egyszer odamegyünk, vagy ezt tesszük, vagy múzeumba kerül.


Addig meg elfér ott.

2021. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!