Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orosz-kínai holdbázis......

Orosz-kínai holdbázis... Elképzelhető, hogy újabb kelet-nyugati verseny indul el az űrkutatásban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy "minden elképzelhető", de szerintetek van realitása, hogy egy újabb űrverseny induljon el? Az űrbányászat terén már pedzegettek ilyesmit, de ez most kicsit konkrétabb.

Vagy lehet, hogy ez is a nagyhatalmi harc része, amivel az USA-t akarják beugrasztani egy költséges versenybe?


[link]



2021. márc. 9. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogyne!

De ez nem tudományos kérdés.

2021. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

A versenygésnek csak a hidegháborúban volt értelme, illetve akkor sem volt, mert dollármilliók mentek el mindkét ország költségvetéséből a majdnem semmire, mivel azokat az eredményeket, amiket elértek sokkal olcsóbban is meg lehetett volna csinálni, hogyha nem azonnal lett volna rájuk szükség és nem csak ..szméregetésről szólt volna az egész.


Piaci versengés még kialakulhat az űrbányászatban meg az űrturizmusban, de remélem mire odáig eljutunk ez az őrült profithajhász szemlélet elhal a világban, de sajnos nem úgy tűnik.

2021. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az oroszok kb 50 évvel vannak elmaradva technológiailag, a kínaiak meg orosz technológiát vásároltak. Nem látom ebben a lehetőséget, hogy bármiféle verseny legyen. Az oroszoknak semmiféle fejlesztésen nincs évtizedek óta. Tervek mindig vannak, de amikor rájönnek, hogy fejleszteni pénzbe kerül mindig elkaszálják.
2021. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért a kínaiak szépen jönnek felfelé.

Mivel pedig szinte minden Kínában készül - az USA űrhajók egyes alkatrészei is - van honnan ihletet meríteni.

Ha pedig az űrhajóban menet közben valami elromlik, lesz benne kurbli, megoldják útközben.

Nem féltem őket.

Mire bárki más odaér, szerintem már lesz a Marson legalább egy kínai bolt.

2021. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Ki ugraszt be kit a versenybe? Az amerikaiaknak van saját űrprogramjuk, a kínaiaknak is alakul valami. Az oroszok meg alig várják, hogy valaki hozzájuk forduljon, különben "éhen hal" az űrkutatásuk.


Ez kb arról szól, hogy az oroszoknak van használható, kiforrott technikájuk amire a kínaiaknak szüksége van. Pl az Angarára, ami a Hosszú menetelés tripláját is fel tudja vinni az űrbe.

2021. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:

#5

"Pl az Angarára, ami a Hosszú menetelés tripláját is fel tudja vinni az űrbe."

Nem hiszem, hogy a kínaiaknak szüksége lenne az Angarára, mivel az Angara A5 (aminek eddig két tesztrepülése volt) szinte pontosan anni hasznos terhet tud felvinni, mint a CZ-5, amit a kínaiak már vagy fél tucatszor használtak (volt egy hibás indítás is, de a hibát azóta kikalapálták). Emellett épp nemrég kapott zöld lámpát aminek a kapacitása a Saturn-V-éhez lesz hasonló.

2021. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Erről lemaradtam, akkor passzolom, de továbbra is valami hasonló irány miatt gondolnám az nagy összefogást.
2021. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Mire bárki más odaér, szerintem már lesz a Marson legalább egy kínai bolt."

Igazából erre gondolok, hogy az USA nem fogja-e úgy érezni, hogy lemarad. Nemzetközi jogilag az oroszok/kínaiak nem sajátíthatják ki a Holdat, de előbb-utóbb azért el fognak kezdeni keresni pl. nyersanyag lelőhelyeket, és akkor majd hivatkozhatnak arra, hogy pl. mi voltunk itt előbb.

Már ha valóban egy reális cél ez a holdbázis. És ha nem, akkor miért jelentették be.


Nem vagyok konteó hívő/gyártó, csak nekem gyanúsan korainak és nagyratörőnek tűnik ez a bejelentés.

2021. márc. 18. 00:57
 9/10 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 19. 00:22
 10/10 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 22. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!