Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » I. Béla magyar király hogy a...

I. Béla magyar király hogy a rákba tudott úgy meghalni, hogy ráomlott a trónja? Wat? Valami lebegő alien tecnológiás trónja volt, azt alá állt és kikapcsolt az antigravitáció? Általánosban is tanultuk, és nem bírtam felfogni, hogy mi ez.

Figyelt kérdés
Vagy a trónt azt így beleszögelték a falba és arra ilyen létrával lehetett csak felmászni? Aztán leszakadt, amikor a király alatta volt? De komolyan, MI VAN?

2021. márc. 26. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A trón nem egy sima szék, hanem felépítménye is volt, hasonló, mint a linkben, de nem csak teteje volt, hanem oldalsó része is, azaz közbe volt építve és nem éppen könnyü anyagból készült.


[link]

2021. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy felfúrt polc a WC-fölött, amin tusfürdőket meg hasonlókat tárolunk. Rosszul volt fölfogatva és egyszer a fejemre eset trónolás közben, majdnem agyoncsapott. Bélánk is hasonlóképp járt, mikor ráomlott a trónjának a teteje.
2021. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Én azt olvastam, hogy valójában nem a trónja omlott rá, hanem egy orgyilkos elbújt a vár latrinájában, és amikor a király a dolgát akarta volna végezni, akkor megszurkálták. A történetírás azonban nem akarta így megörökíteni a király halálát, így lett belőle trónráomlás. Más európai uralkodó is járt már így.
2021. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ezért eszik az ember csípőset. Az olyan, amikor kijön, mint a paprikaspray, de siker esetén sem érzel semmit a sebeidből :D
2021. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább BEomlott alatta a padló vagy a színpad szerű emelvény, a díszes nehéz trón meg a fejére esett.
2021. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na,ezen én is agyaltam régen
2021. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!