Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A ruhák viselésekor valamennyi...

A ruhák viselésekor valamennyi, akár mikroszkópikus nagyságú, apró szövetszálak tapadnak-e a bőrünkre?

Figyelt kérdés

Ha pl. egy ruhadarabot hordunk, és utána egy másikat veszünk föl, akkor, már amennyiben tapad a bőrre valamennyi a szövetből, akkor az első ruhadarab bőrünkre tapadt szálaiból elképzelhető, hogy utána a másik ruhadarabra tapad? Ha igen, akkor ezek mosáskor kijönnek? Gyanítom igen, mivel különben valamennyi ruhánk egy idő múlva egyre tarkább lenne az egymásról rátapadó szálaktól, vagy hogy van ez?


Tudom, hogy kicsit bonyolult kérdés, meg nem is a világ nagy sorsdöntő kérdései közé tartozik, de köszönöm, ha vki, aki ért a témához válaszolna :)


2010. aug. 19. 22:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Pamut, műszálas, vagy egyéb anyagú ruhákra egyaránt lennék kíváncsi, amennyiben eltérő a dolog a különböző anyagfajtáknál....
2010. aug. 19. 23:00
 2/8 ayer válasza:

hááát ha izadt vagy akkor rád tapad


és gondolom csak kicsit tapad rád ha meg nem

2010. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Brainiac című nagyszerű "tudományos" műsorban volt róla szó, hogy a köldökben összegyűlő szöszök miért kék színűek. :D (Én ugyan nem találtam ilyen szöszt, de mindegy)


(Az angoloknál amúgy ez központi probléma lehet, mert több ezzel foglalkozó oldalt is találtam a neten. :))


A Brainiacben "megállapították", hogy azért mert az emberek többsége kék farmert hord. Máshol ehhez még hozzáfűzik, hogy a fekete ruhák nagy része is, valójában inkább kékes fekete, főként kék festéket tartalmaz.*


wikipédián külön szócikk is van róla: :D

[link]



Szóval a köldökben tuti összegyűlnek ilyen kis vackok, akkor gondolom a bőr más részein is.



* [link]

2010. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, a kérdés többi részére reagálva:


Egyrészt gondolom a legtöbb ruhaváltás közt az ember mosakodik, másrészt a bőr - akár izzadékonyak vagyunk, akár nem, - mindig kicsit nedves, és jobban tapadnak rá a dolgok, mint a ruhákra, így ha x darab kis szösz rád tapad, akkor annak csak nagyon kis töredéke fog utána "visszatapadni" a másik ruhára.


Ráadásul, ha már ennyire "hűtlen" kis (összevissza tapadó) szöszökről van szó, akkor mosásnál gondolom az első kis vízsugárral rögtön elhagyják legujjabb gazdájukat is.


Huhh... remélem eléggé tudományos volt a válaszom.

2010. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* bocsi legujjabb=legújabb :D:D:D így jár ha valakinek nagyon idegiere megy egy helyesírási hiba. :D
2010. aug. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

persze hogy rajtad marad némi szövet. Sőt továbbmegyek atomi szintre. ilyenkor a ruhát elektronjai folyamatosan ütköznek a borod atomjainak elektronjaival.


Sőt, amikor nyomkodod a billentyűzetet az újjaiddal, egyfolytában ottmarad pár atom a billentyűzeteden :)

2010. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Böse ***** válasza:
100% hogy marad kimutatható mennyiség a bőrödön, de közel sem elég ahhoz, hogy tarka legyen a többi ruhád tőle, ne viccelj...
2010. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat !! :))
2010. aug. 21. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!