Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eljuthat az emberiség oda,...

Eljuthat az emberiség oda, hogy tud majd teremteni vagy visszaadni életet?

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 20:07
1 2
 11/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Maga az élet létrehozása szerintem nincs messze.

Persze a legprimitívebb szinten.

Ha teljesen szintetikusan össze fogunk tudni rakni egy életképes baktériumot, az már szerintem megfelel az élet "teremtésének", akkor is, ha tökéletesen "természetazonos" másolat.

2021. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
1-2 évszázad vagy talán annyi se.
2021. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%
2021. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

#13: Ezt ismertem. Van benne némi kegyes csalás. Mesterségesen szerkesztett genomja van, de eredeti élő sejt a hordozó is és a szerkesztett gén is élő sejtek, baktériumok genomjából van legózva, szerkesztve.

Szóval azért ez még nem az, mikor nulláról életet rakunk össze. Alkalmazott tudomány szempontból az nem is számít, mert ott a lényeg, hogy olyan sejtet hozzunk létre, ami azt csinálja, amit akarunk és ez már csaknem el van érve.

A teljesen szintetikus élet létrehozás gyakorlati plusz praktikumot nem nagyon tartalmaz ehhez képest.

Csupán eszmei fegyvertényt, de pont olyan fegyvertényt, ami sok vallásnál fogja borítani a bilit.

2021. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
#13 Ez érdekes, de nem elég.
2021. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy szép napin majd igen.
2021. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!