Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A star wars első részében...

A star wars első részében milyen gyorsan mennek a fogatok? És hogy tudnak lebegni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy scifi, de valami elmélet csak van rá.


Ugy tudom hogy van egy vadászgép, ami tud lebegni.

(meg a quigon jinn, és jar jar fölött átment a csapatszállitó, nem lett semmi bajuk.

De ha a "valós vadászgép" lebegne át valakin fél méter magasan az nem tul egészséges.


2010. aug. 23. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

a lebegést passzolom, de volt egy ilyen star warsos fogathajtós játék.

ott km/h ban 800 fölött volt folyamatosan, és ha "nitróztál" (nem az de nem tudom mihez hasonlítani, megnyomtál egy gombot, és egy ideig még gyorsabban ment)

1000 km/h fölé is kandikált a mutató...

Tudom hogy játék, de talán vmi viszonyítási alap

2010. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát mivel csak sima bukósisak van rajta, én olyan 200-300km/h-ra tippelnék :)

Amúgy megoldható 2 sugárhajtóművel az egész, csak hát ügye "minek"?...Közéletben nem használják, így nincsenek vele versenyek sem.

2010. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem volt regen ilyen matricas albumom, amit karacsonyra kaptam. akkor is cikinek tartottam, de mindegy is:D

abban Anakin fogatanak 920 km/h-s sebesseget adtak meg, erre emlekszem. a masik alaknak, bocs nemtommianeve, kb. 840-et asszem:)

azok a lebego gepek, joforman az osszes kepes volt lebegni, antigravitacios hajtomuvel tette, ami nem bocsat ki az emberre karos "sugarzast":)

2010. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mese, vazz:D
2010. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de valami elmélet csak van rá. "


A sci-fi írók nem dolgoznak ki minden apró részletre elméletet. Sőt, néha ellentmondásba kerülnek saját magukkal is.


Anakin fogatanak 950 km/h-s sebességet adnak meg a starwars.com-on.

2010. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kérdésed utolsó sorára reagálva: azok a gépek sugárhajtóművel illetve emelőlégcsavarral függeszkednek. Pl. ilyen az F-35-ös. A hajtómű gázsugarát fordítja lefelé plussz egy a törzsbe beépített emelőlégcsavart használ a stabil lebegéshez. És hát tényleg nem egészséges az igen nagy sebességgel kiáramló 8-900 C°-os csóvába beállni :D eléggé égő lenne -.-' XD
2010. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!