Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van miért aggódni?

Szerintetek van miért aggódni?

Figyelt kérdés

2019. október 18-án egy, a Bill Gates alapítványa által támogatott kutatócsoport Event 201 néven pandémiagyakorlatot tartott New Yorkban, amelyen egy világjárvány kitörését szimulálták Decemberben elszabadult a koronavírus.


[link]


Most áprilisban a NASA tudósai szimulálták egy aszteroida becsapódását.


Van miért aggódni?



2021. máj. 19. 09:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Nincs.
2021. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Wadmalac ***** válasza:
90%

Egyszer egy kis falunkban járó városi emberke kiszúrta a polgármesteri hivatal előtt álló több köbméteres hordót, amin ez a felirat állt:

TŰZIVÍZ

Túzvész előtt egy nappal feltöltendő.


A gyakorlatok vészhelyzetre nem azért vannak, mert tudják, mikor jön a baj, hanem éppen azért mert nem tudják.

Iskolában, melóhelyen sokszor volt vészkiürítési gyakorlat, egyszer sem azért mert tudták, hogy jön a baj.

Azért volt, mert JÖHET. Bármikor.


Mostanában szerencsére kezdünk rájönni, mennyi baj jöhet és kezdünk felkészülni egyre többre.


Szerintem ennek örülni kéne.

2021. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%

Van. Az illuminati rengeteg az emberiség előtt elhallgatott információ bírtokában van.


Én azt is el tudom képzelni, hogy nem jön semmilyen aszteroida, de eljátszák. Tudják az ilyen kataklizmát imitálni HAARP-al és más ultramodern technológiával. A koronavírus sem hozott közel sem annyi áldozatot hála Istennek, amit leszimuláltak.

Nagyon vigyázzatok!!

2021. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
-10 IQ
2021. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Mondok durvábbat. Nálunk pár hete árvízvédelmi gyakorlat volt, azaz megnézték, hogy a mobil gátelemek még a helyükre mennek-e, meg hogy mennyi idő alatt.

Erre pár napja Orbán az esőről posztolt a facebook-on.

Szerintem Orbán titokban dakota esőtáncot jár, és ránk akar ereszteni egy árvizet. Sőt, lehet, hogy a korábbi évek árvizeit is ő okozta.

Nevetséges? Na, a te kérdésed is pont ugyanannyira az.

2021. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Én gyerekként eccer szimuláltam, h ne keljen iskolába menni (pont akkor tanulták a többiek az eccer és a keljen szavakat) és másnap olyan beteg lettem hogy soha többé nem támadt kedvem szimulálni.
2021. máj. 19. 10:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, igaz lehet.

A seregben az őrmester éjjel felriasztott minket, mert riadót szimulált, erre másnap tényleg az lett, vagy az asszony egyszer tésztát főzött, mert szimulálta, hogy a fagyasztott hús elfogy a hűtőből, erre meg aztán el is fogyott.

El is határoztam most, hogy ez így világossá vált, hogy szimulációs gyakorlatot fogok folytatni arra, hogy ötösöm lesz a lottón.

2021. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 2*Sü ***** válasza:
93%

Sok ország és szervezet tart bizonyos időközönként gyakorlatot mindenféle dologgal kapcsolatban, pandémia, árvíz, háború, földrengés, tűzvész stb… Nyilván vannak olyan események, amiknek a bekövetkezte ugyan nem túl nagy, de nem is elhanyagolható valószínűségű. Ha viszont bekövetkeznek, akkor fontos, hogy van forgatókönyv és van valamiféle gyakorlat, tapasztalat ilyen esetekre. Illetve egy gyakorlat előhozza a hiányosságokat, tanulságokat, aminek éles helyzetben van jelentősége.


A világon időről időre megjelennek ilyen-olyan kórokozók. Ezek kisebb-nagyobb járványokat is elindítanak, és volt itt az elmúlt években pár, ami majdnem világjárvánnyá fajult. A legjelentősebbek talán a SARS, a MERS, a H1N1 volt, de influenza világjárvánnyal is elég gyakran nézünk szembe, csak azt már megszoktuk. De számos más járványveszély van, az ebolától a dengue-lázon át a Zika-vírusig. Meg az oltásellenesség miatt számos régi kórokozó is újra színre lép, pl. a kolera.


A világ egyre jobban urbanizálódik. Egyre több ember él városban, egyre nagyobb lépsűrűségű területe, és ezek között egyre nagyobb a kereskedelem és az utazás. Ennek köszönhetően egyre nagyobb a veszélye annak, hogy egy lokális járványhelyzet világjárvánnyá növi ki magát. Ennek a veszélyére egyre hangosabban hívták fel a figyelmet a szakemberek.


~ ~ ~


Igen, a Bill és Melinda Gates Alapítvány is tartott pandémia gyakorlatot, meg egy csomó ország, szervezet is tartott pandémia gyakorlatot, 2019-ben is, meg 2018-ban is, meg 2017-ben is stb… Csak nyilván ennek különösebb hírértéke nincs. Annak hogy történetesen 2019-ben is tartottak gyakorlatot, az csak attól válik nagyobb érdeklődésre számot tartó hírnek, hogy utána ténylegesen ki is tört egy világjárvány.


Meg Bill Gates nyilván személyéből fakadóan nagyobb reflektorfényt kap. Az kevésbé került hírbe, hogy pl. 2005-ben is volt nemzetközi pandémia gyakorlat, Magyarországon is volt pandémia gyakorlat 2009-ben, meg 2005-ben, meg ki tudja hány alkalommal még ezeken kívül.


~ ~ ~


Igen, a NASA meg szimulálta egy aszteroida becsapódását idén. Meg előtte is párszor. Meg más űrkutatási intézetek is csináltak mindenféle szimulációkat a világban.

2021. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

"Eccerű" emberek aggódhatnak. Én pl. tartok a táskámban egy esernyőt, úgyhogy már aggódhat mindegyik az eső miatt is.


Érdekes módon amiatt senki nem aggódik, hogy hova folyik az államkincstár pénze...

2021. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

És véletlenül elfelejtették "levenni" a szimulált aszteroidát, ami tegnap este el is húzott kis hazánk felett: [link] és rögzíteni is sikerült több helyről is. 😂

Nem, nincs okod aggódni. Nem biztos, hogy előre "bejelenti" az érkezését. Ha jönni akar, úgyis jön, nem tudsz mit tenni, legfeljebb beleőrülsz a gondolatba. Jobb, ha nem emiatt aggódva töltöd a hátralévő életedet.

2021. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!