Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem mondani,...

Valaki el tudná nekem mondani,hogy mi volt 1939 szeptember 1.-én Lengyelországban?

Figyelt kérdés
Magyarországon mettől meddig voltak itt a kommunisták?1946-1990?

2021. máj. 24. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,ha válaszoltok erre a 2 kérdésre :)
2021. máj. 24. 11:33
 2/10 anonim válasza:
52%

Rákerestem Google-on és egyből kiadta. Itt a link: [link]

A második kérdésre pedig én se nagyon emlékszem, a net a következőket adta ki: [link]

[link]

2021. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdődött az iskola.
2021. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bollocks ***** válasza:
43%
Mik voltak 1939. szeptember 1.-én Lengyelországban? Leginkább németek és oroszok.
2021. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bollocks ***** válasza:
100%
Ha a kommunizmus elejét Karl Marx és Friedrich Engels 1848-as Kommunista kiáltványától számítjuk, feltételezhetően már ettől az időponttól, vagyis 1848-tól voltak Magyarországon olyanok, akik ezzel az ideológiával szimpatizáltak. A ma is létező Magyar Munkáspárt még mindig ezt az ideológiát, annak marxista-leninista vonalát képviseli. Ezen kívül az ország mai vezetői között is jelentős számú, egykori KISZ-tag található, így véleményem szerint Magyarországon kommunisták 1848 óta folyamatosan jelen vannak, egyedül az ország életére való befolyásuk mértéke változik.
2021. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%

1. kérdés: 1939 augusztus 31-én lengyel egyenruhába öltözött német katonák "megtámadták" a gleiwitzi rádióadót. Ezért másnap, szeptember 1-én a német hadsereg átlépte a lengyel határt,és egy hónap alatt (17-től a szovjetkkel együtt) elfoglalták egész Lengyelországot. Ezzel megkezdődött a második világháború.


2. Kérdés: a kommunisták már 1918-ban jelen voltak Magyarországon (Tanácsköztársaság). A Tanácsköztársaság bukása után illegálisan működtek egészen a felszabadulásig. Az 1946-os választásokon (csalással) elég jól szerpeltek, majd később fokozatosan megszűntetve, illetve magába olvasztva megszűntették a többi pártot és hatalmon voltak egészen az 1989-es redszerváltásig.

Persze mindkét választ eléggé zanzásítottam, ennél jóval többet lehet róluk beszélni.

2021. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknél a kérdéseknél nem értem, hogy miért nem a wikipedian keresgél az enber mielőtt idefossa a szr kérdését.
2021. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 11 éves, és valami hülye felmérőben voltak a kérdések.
2021. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy kis fogalomértelmezés. Kommunisták vagy bármi más nézet képviselői emberek. Nem egy esemény időpontjában keletkeznek és szűnnek meg. Tehát e tekintetben a "mikortól" és "meddig" értelmezhetetlen. És akkor még figyelembe sem vettem néhány más dolgot. Például valaki kommunista nézeteket vall titokban, miközben senki sem tud róla. Vagy valaki egészen másképp nevezi, amit cselekszik, pedig valójában kommunista cselekményeket hajt végre. Vagy valamit kommunistának nevezünk, miközben ahhoz semmi köze, a diktatúrához annál több.


Ezért leszögezem: 1948 (és nem 1946) után és 1990 tavasza között nem voltak itt kommunisták. Volt itt akkor (és ma is) egy csomó ember, aki ebből a nézetből ismert valamennyit és tetszett neki. A meghatározó vezetői viszont szimpla diktátorok voltak. Pont annyira, amennyire a mai vezetők demokratának nevezik magukat, ugyanakkor kommunistaként kezdték és valójában diktátorok. Ugyanakkor annak idején és ma is vannak olyan vezetőik (kevés befolyással), akik abszolút nem értenek egyet, de azt gondolják és remélik, hogy tudnak kárenyhítők lenni (nem tudnak).

2021. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat egyáltalán nem doga kérdés csak kíváncsi voltam és köszönöm akik segítettek :)
2021. máj. 25. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!