Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen lesz a földi lét 2100-ban?

Milyen lesz a földi lét 2100-ban?

Figyelt kérdés

A legtöbb betegségnek lesz ellenszere? Emiatti túlnépesedés?


Klímakatasztrófa, elsivatagosás miatt élhetetlen lesz a bolygó vagy lesz erre megoldás?


Lesz még kétkezi munka vagy mindent robotizálnak idővel?


Szintetikus táplálék? Mi lesz a vízzel?


Megnövekedett energiaigény? Fúziós erőművek vagy a zöld energia nyer teret?


Elterjed a virtuális valóság? Elképzelhető egy Ready Player One - szerű jövő?


Az AI bekerül a hétköznapi létbe?


Lesz technológia az űrutazáshoz? Elindulunk egyáltalán? Nem a naprendszerre gondolok, hanem fényévekre eső, távoli rendszerekre.


Mit gondoltok, élhető jövő vár ránk vagy valami disztópikus világ?



Persze, ezeken kívül is jöhet bármi, amit ezzel kapcsolatban vizionáltok.



2021. jún. 3. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Szerinted mi mennyire látunk a jövőbe? ...
2021. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Nem azt kértem, hogy láss a jövőbe, hanem hogy mondd el, szerinted milyen lesz a világunk.


Nincs azzal gond, ha fantáziaszegény az elméd, de a gyerekes frusztrációdat ne itt vezesd le.

2021. jún. 3. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Fantáziaszegény vagyok, mert te felteszel egy teljesen értelmetlen kérdést...


Az olyanok rosszindulatúak miatt, mint te, nagyon remélem, hogy addigra kipusztul az egész emberiség, mert hogy élhetetlen lesz az a világ, hogyha a magadfajták szaporodnak el, az biztos.

2021. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

"A legtöbb betegségnek lesz ellenszere?"

A legtöbb betegségnek már most van ellenszere. Biztos lesznek még újabb kezelések is, de emiatt nem lesz túlnépesedés.

"Klímakatasztrófa"

Valószínű valamilyen átrendeződés, politikai, gazdasági, társadalmi, stb.

"mindent robotizálnak"

Nem valószínű.

"Szintetikus táplálék? Mi lesz a vízzel?"

Ez fontos kérdés lesz. A fejlett világ szerintem ugyanúgy fog működni, de a többiek a mostaninál is nehezebb helyzetben lesznek. Áttételesen ez is vezethet valamilyen globális átrendeződéshez.

"energiaigény"

Remélem addigra már teljesen elhagyjuk a fosszilis energiaforrásokat.

"virtuális valóság"

Lehetséges. Tuképpen már most is vannak hasonlók.

"Az AI bekerül a hétköznapi létbe?"

Az AI egy nagyon tág fogalom. A gépi intelligencia régóta része az életünknek. Az emberi szintű gépi intelligencia pedig egyelőre sci-fi, nem érdemes találgatni.

"fényévekre eső, távoli rendszerek"

Nem kizárt, de túl sok a változó. Alapvető fizikai felfedezések is kellenének hozzá, és az erőforrások többségét sem tudni, kinek a kezében lesznek addigra.

2021. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ötven évvel ezelőtt úgy gondolták, hogy lesz fúziós erőmű, ember mehet a Marsra és repülő autókkal fogunk közlekedni. Ennek ellenére mindegyikhez kell legalább 20 év. Ez talán mindent elmond az emberek jövőbelátó képességéről.
2021. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb betegségnek lesz ellenszere? Emiatti túlnépesedés?

A legtöbb betegségnek lesz ellenszere. A túlnépesedést nem ez okozza, hanem:


Klímakatasztrófa, elsivatagosás miatt élhetetlen lesz a bolygó vagy lesz erre megoldás?


A bolygó nagy része sivatagosodás miatt lakhatatlaná válik. Kevesebb lesz az ember, mint most. De még ez is túlnépesedésnek fog számítani.


Lesz még kétkezi munka vagy mindent robotizálnak idővel?


Nem fognak mindent robotizálni.


Szintetikus táplálék? Mi lesz a vízzel?


Lesz szintetikus táplálék, de kevés, a többség nem ebből fog élni.


Megnövekedett energiaigény? Fúziós erőművek vagy a zöld energia nyer teret?


A fejlett világban megnövekedett egy főre jutó energiaigény lesz, amire a zöld energia kevés lesz. De termelnek zöld energiát vízért, ételért és más dolgokért a szárazabb területeken élők. A központi kormányok megveszik ezt az energiát, inkább segélyként, mintsem azért, mert szükségük van rá. Vagy a fúziós energiával kapcsolatos problémák miatt. Amit lehet, hogy egyetlen nagyhatalom birtokol, ami igyekszik megakadályozni egy másik fúziós hatalom kialakulását.


Elterjed a virtuális valóság? Elképzelhető egy Ready Player One - szerű jövő?


Elterjed a virtuális valóság.


Az AI bekerül a hétköznapi létbe?


A munkában jelentős szerephez jut, mint az emberek segítője.


Lesz technológia az űrutazáshoz? Elindulunk egyáltalán? Nem a naprendszerre gondolok, hanem fényévekre eső, távoli rendszerekre.


Az erőközpontoknak nagy gondja lesz azzal, hogy a feszültségeket kezeljék. Egyrészt a sivatagosodás miatt, másrészt a fúziós energia miatt, ami hatalmi tényező. De ez nem biztos, hogy akadályozza az űrutazást, mert lehet űrverseny.

2021. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai civilizáció 30-50 éven belül fog összeomlani.


"A legtöbb betegségnek lesz ellenszere? Emiatti túlnépesedés?"


Ha nem is omlik össze a civilizáció, nem hinném, vagy nem tudom.

Az autoimmun betegségek nem gyógyíthatóak, ahogy a 2-es típusú cukorbetegség, a magasvérnyomás-betegség, a magas koleszterinszint, a gerincferdülés stb se gyógyítható, csak tüneti kezelés van, ami picit javítja az életminőséget illetve meghosszabbítja az ember életét néhány évtizeddel - emiatt már VAN is túlnépesedés.

A rákgyógyítás pedig sehol se tart még.



"Klímakatasztrófa, elsivatagosás miatt élhetetlen lesz a bolygó vagy lesz erre megoldás?"


Én személyesen nem látom, hogy gondolkoznának bármi, ténylegesen hatékony megoldáson.



"Lesz még kétkezi munka vagy mindent robotizálnak idővel?"


Szerintem sok dolgot fognak robotizálni. Jelenleg a robotikában dolgozom illetve szeretem az otthoni robotokat (porszívó, felmosó) és automatizálási lehetőségeket. Szerintem igen nagy a fejlődés üteme.


"Szintetikus táplálék? Mi lesz a vízzel?"


Számomra olyan fura a mai világ, ahol az ember elmegy az irodába, onnan az edzőterembe, majd otthon azonnal leül a film, sorozat elé, kint pedig lebetonozott vagy műfüves kert. Ezek után pedig csodálkozunk, hogy a központosított élelmiszertermelés nehézségeket okoz.


Az iható édesvízért pedig pár évtizeden belül háborúk fognak folyni.


"Megnövekedett energiaigény? Fúziós erőművek vagy a zöld energia nyer teret?"


Remélem, hogy mindkettő, báár a fúziós erőművek még kb sehol sincsenek.



"Az AI bekerül a hétköznapi létbe?"


Valamilyen szinten már most köztünk van.


"Lesz technológia az űrutazáshoz? Elindulunk egyáltalán? Nem a naprendszerre gondolok, hanem fényévekre eső, távoli rendszerekre."


Nem tudom, de távol is tartom magam a témától, mert úgy gondolom, hogy ez a test és a lélek számára rettenetesen természetellenes, ilymódon egészségtelen dolog.



"Mit gondoltok, élhető jövő vár ránk vagy valami disztópikus világ?"


A jelenlegi civilizáció már most nem menthető.



"Persze, ezeken kívül is jöhet bármi, amit ezzel kapcsolatban vizionáltok."


Az Éhezők viadala trilógia világa nem tűnik számomra lehetetlennek. Jó, nem feltétlen szó szerint ugyanúgy.

2021. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!