Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kell hazudni az időjárás...

Miért kell hazudni az időjárás-jelentésben?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete a mai napot várom, nagy beharangozás volt hogy az elviselhetetlen, pokoli meleg után amitől végre majd ma nagy eső jön, széllel, zivatarral, 10-15 fokos lehűléssel. Ma is minden csatornán azt írták hogy óriási csapadék meg lehűlés várható.

Itt van Borsod, éjjel egy óra, továbbra is 26 fok, a levegő áll egy helyben, eső kb. 2 hete esett utoljára.

Kérdem én, nyilván látni a radaron hogy nem lesz semmi eső, semmi hideg, hanem ez az elviselhetetlen pokol folytatódik, akkor minek kell ilyeneket mondani az időjárás-jelentésben? Minek kell az embereket átverni és hamis reményt adni nekik? Nem elég a napi politika? Miért kell még ebben is hazudni?



2021. jún. 26. 01:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Te, az ország nem csak Borsodból áll.
2021. jún. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Norbán válasza:
32%
Felcsúton esik aranyeső
2021. jún. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
63%
A 26 fok az pont tízzel kevesebb, mint a 36.
2021. jún. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Nem figyeltél eléggé az "időjárás jelentésre" - a jelek szerint. Azért állítok ilyet ennyire magabiztosan, mert az időjárás elsődlegesen nem arról szól, hogy a közel, ill. középtávú jövőben milyen időjárásra számíthatsz, hanem a két percen keresztül felsorolt "támogatók" felolvasásáról. A másik ok, amiért ennyire magabiztos vagy a véleményem megfogalmazásában, hogy lényegében az összes időjárás jelentés a -HAT, ill. -HET toldalékokra épül, - szoktam is mondani a feleségemnek, hogy az egyetlen konkrétum egy helyi időjárás jelentésben a háttérben megjelenített Magyarország térkép. ...Előfordulhat, lehet(séges), kialakulhat, kibontakozhat, eshet, fagyhat, fújik,... Ja, ez nem!
2021. jún. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
71%

3-as éjszaka van. Kitörölhetem a seggem azzal a 26 fokkal. (Bács megye)


Amúgy, ha az időképet nézed az valami ritka szar. Télen meg hatalmas havazást tobb centi javakat ígértek országosan többször, aztán folyton ott dühöngtek a népek, hogy SEMMI nem volt meg csak eső. :D


Én évek óta ezt mondom nyáron, a lehűlés amit az időkép jövendöl az olyan, mint a botról lóg ázott répa a ló orra előtt. Ahányszor ránézek az előrejelzésükre, mindig ugyanolyan messze van.

2021. jún. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Nyugi, ez nem csak Magyarországon van így. Itt Dániában is baszki az egész hétvégére esőt mondtak, én meg a pollenallergiám miatt úgy várok már rá mint a szomjazó beduin a sivatagban, erre három napja folyamatosan borús az ég, eső még csak nem jön. De persze a 40km/h-s szél az továbbra is stabil.


Kapja be az összes meteorológus, ha én így végezném a munkámat, már az utcán lennék.


Komolyabbra fordítva a szót, természetesen csak viccelek. Sajnos ez benne van a pakliban, a jelenlegi meteorológia módszereink közel sem 100%-osak, de hát ez van, nincs ennél pontosabb módszer. Azt meg kétlem, hogy direkt manipulálnák az embereket ezzel. Habár ki tudja, a végén még kiderül, hogy a Big Időjárásjelentés áll igazából a HAARP meg a különböző vélt-valós összeesküvések mögött...

2021. jún. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
70%
Idökèp egy rakàr xar lett. Règebben majdnen percre pontosan meg irta mikor esik. Most meg benyögi nagy vihar vàrhato persze èszak-nyugati hatàrnàl valami dörgès törtènik. Itt is a pànikkeltès màr a lènyeg. Uristen jön a nagy vihar fèljünk.
2021. jún. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
54%
Örülj neki, hogy ennyi is van, régen még ez se volt.
2021. jún. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

Hány éves vagy kérdező?

Átlagos időjárás jelentés:vagy lesz eső vagy nem,ha lesz akkor bárhol lehet,de az is lehet hogy nem lesz sehol.-ennyit mondanak majd minden nap.Én be is tiltanám mert ennek tényleg semmi értelme.Jobb ha a neten rákeresel település szerint minthogy ezt az országos szart nézzed.A kérdés pedig nem ebbe a kategóriába való.

2021. jún. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
Mar csak hircsalogato erteke van.. "Barmikor tornado is kialakulhat" Voros sarga hupikék riasztas, dinnye nagyyagu jeg is lehet, stb..
2021. jún. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!