Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Asztrofotózás Newton távcsővel?

Asztrofotózás Newton távcsővel?

Figyelt kérdés
Egy SW 114/900 Newton típusú távcsőre szeretnék rácsatlakoztatni egy canon eos 4000d típusú fényképezőgépet, és eddig mindenhol azt olvastam hogy a fényképezőt okulár és objektív nélkül kell rácsatlakoztatni a távcsőre 1-2 adapterrel. Az lenne a kérdésem hogy ha nincs se okulár se objektív akkor a fényképen nem fog látszani a segéd tükör? Hogyan állítom a nagyítást? És hova csavarom a szűrőket?

2021. júl. 7. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nos először is felhívnám a figyelmed erre a könyvre, mert számos információra lehet szükséged ezzel kapcsolatban:

[link]

Természetesen van erről előadás is, pl: https://www.youtube.com/watch?v=aotOHSZPkQ4 és ennek a második része foglalkozik azzal, hogy milyen eszközökre is van szükség az égi objektumok fotózásához, ez más igényeket támaszt a Nap, a Hold, a bolygók, vagy a mélyég esetén.

Léteznek speciális asztrofotó kamerák, de persze tükörreflexes fényképezőgép is jó lehet. ezt az okulár helyére kell felszerelni egy adapterrel a primer fokuszba. Bizonyos távcsövekhez bizonyos fényképezőgépekhez vannak ilyen adapterek készen, de ezt el is lehet készíttetni egy esztergályossal, csak ismerni kell különböző paramétereket, a távcső fokuszának pontos helyét, a fényképezőgép optikamenetét, meg a távcsőn, vagy annak kihuzatán levő menetet is.

Szerintem nézd meg ezt az előadássorozatot, amit adtam és bizonyára választ kapsz egy csomó kérdésedre, elég jól elmondja az előadó a lényeget, de persze a kérdéskör meglehetősen összetett, ezek lényegében még nagyon az alapok.

2021. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!