Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy jön létre a mozgás?...

Hogy jön létre a mozgás? Elméletileg tudatos (szomatikus működés) mégse kell azon gondolkodnunk hogy hova tegyem a lábam stb Akkor ez mégis hogy tudatos?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 06:21
 1/2 anonim válasza:

Na jó. Tanultam (mint mindenki gimiben) de hogy én ezt elmagyarázni nemtudnám.

A lényeg, hogy azért tudatos, mert gondolkozhatsz azon, hogy megmozdulsz, de nemfogsz ha nem akarsz. Emellett ha igen, ez olyan gyors reakció, hogy ezért tűnik számodra furának. (Menni akarsz az agyad ingert küld szét a testedben, az izmaid meg reagálnak es mozogsz. Mindössze egy ezredmásodperc ha kell hozzá.) Úgyhogy, de felötlik benned, hogy lépsz és az is, hogy hova, de mindez olyan gyorsan történik, hogy ennek a "pontos" idejét nem tudod behatárolni. Ráadásul olyan multifunkciós az agyad, hogy hálistennek nem kell minden lépésért megküzdened, hanem ha elakarsz valahova jutni az mimt a számítógépben háttérinfóként megmarad az "asztalon" és nagyin elveszve a gondolataidban is odajutsz. Az mellékes eközben hanyezer dologra figyelünk meg ,úgy hogy valahol máshol járunk.

(Biztos ismeritek. Elindultok de nincs emléketek az útról csak annyi, hogy valami hülyeségen kezdtetek agyalni.)

Najó elkanyarodtam. Ezt nyilván eddig is tudtad de remélem hasznosnak bizonyultam.

2021. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mozgást a kisagy irányítja. A tudat - általában - csak általános parancsokat küld.

A zavart az adhatja itt, hogy a tudat IS tud küldeni részletes parancsokat az izmoknak - de ez jóval lassúbb, mint egy szokásos mozgásnál. A kisagyban (és a gerincvelőben) fix, kiépült és GYORS megoldások vannak arra, hogyan kell mozgatni az izmaidat szokásos helyzetekben.

Ezt lehet megtanulni (mármint a gerincvelő nem tanul, ott feltétlen reflexek vannak), és akkor azt a mozgást már ismered, gyorsabban is véghez tudod vinni.

2021. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!