Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meddig tart még ez a szemétlád...

Meddig tart még ez a szemétláda hőség?

Figyelt kérdés

Szerintem lassan beleőrülök. Az tartotta bennem a lelket, hogy 2 napja még jövő hétre jelentős enyhülést ígért az omsz (26-28 fokokat írtak), és úgy tűnt kb. 1 hétig úgy is marad. Mára úgy tűnik, ez szertefoszlott, mert ismét ott virít jövő hétre a 34 fok, sőt több időjárás előrejelző portál is lehozta azt az előrejelzést, ami jövő hét végére 44 okot is ígér.

Remélem van itt olyan, akinek az időjárás a hobbija, és meg tud nyugtatni, hogy ez nem jön be!



#hőség #nyár #időjárás #rohadalom #gyűlölömanyarat
2021. júl. 29. 09:16
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:

Én inkább nyár-párti vagyok, de szeretem a télben azt, mikor olyan haraphatóan friss az idő, minden fehér, ropog a hó, a fák vastagon zúzmarásak és szikrázik a havon, jégen a napfény.

Ergo: az elmúlt telek 90%-át utáltam. :)

2021. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

"Nagyon bíztam benne, hogy jön legalább 1-2 hét olyan időszak, ami a "régi nyarakat" idézi. Az a tipikus 25-30 fok közötti hőmérséklet, reggel, éjjel frissebb levegővel. (36 vagyok, még emlékszem milyen volt a nyár kb. 20 éve)"


Én meg emlékszem arra, hogy az akkori 2. emeleti albérletemben a nyarakat úgy kellett átszenvedni, mert még éjjel kettőkor is csak egy szál semmiben feküdtem az ágyban és folyt rólam a víz, olyan hőség volt. A fal sütött mint egy kemence. Ez volt 2006-2012 között volt. Szóval ezeknek az "emlékszem még, régen milyen szép volt minden" emlékeknek a jelentős része inkább amolyan anekdotikus emlék, a múlt távolsága megszépíti az emlékeket.

2021. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Ez volt 2006-2012 között volt."


Ez alapján javasolnék egy matek leckét venni, ha arra reagáltál ezzel, amire én az írtam, hogy kb. 20 éve...

Én 10 éves koromtól 16 éves koromig jártam segíteni a szüleim málnásába. Feltételezem tudod mikor érik a málna. Igen, akkor, amikor a legnagyobb melegek vannak, és amikor a legerősebb még a nap. Akkor is a déli órákban meg lehetett rohadni a napon, ez igaz. Volt, hogy annyi termés volt, hogy bizony délben még kint voltunk, pedig reggel 6-kor kezdtünk, de sosem égetett úgy a nap, mint most. Nem volt jellemző, hogy hetekeig tartóan jóval 30 fok fölé emelkedett a hőmérséklet. Persze kiugró értékek akkoriban is voltak, csak nem ilyen gyakorisággal. A záporok, zivatarok rendszeresek voltak, nem kellett heteket várni rá, és gyakran "zavart be" a mezőgazdasági munkáknak. Szóval én nem csak egy panelszoba árnyékából emlékszem a 2000-es évek előtti nyarakra. A nagyszüleim földeket műveltek, és a nyári szünetben mi, az unokáik sok időt töltöttünk velük a szabadban. Hidd el, nem csak szép emlékek, határozottan tudom, hogy nem ilyen volt a nyár, mint most.


Egyébként amennyire emlékszem, a 2007-es nyártól kezdett elég komolyan megváltozni ez az évszak. Sőt, ha jól rémlik 2006(vagy 2005) tele is már röhejesen enyhe volt.

2021. júl. 29. 17:18
 14/17 anonim ***** válasza:
27%
Ertem, bocsanat hogy kozbeszoltam.
2021. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:
0%

"Egyébként amennyire emlékszem, a 2007-es nyártól kezdett elég komolyan megváltozni ez az évszak."

Pont ezzel van a baj, hogy nem.

Éppen csak az extremitásokra emlékszel.

A változás folyamatos, észlelhető jóval régebben és nem lett kiugró mondjuk 2007-től.

Éppenséggel pont hogy azóta sem minden nyaras a folyamatos 35+ fok.

Összességében van melegedés, de nem igaz, hogy egyik évről a másikra változás és azóta állati meleg nyarak vannak.

Sőt, volt pár olyan nyár is, amikor alig volt igazi jó idő, borús, esős volt a nagy része (miközben mondjuk Németországban brutális aszály volt).

2021. júl. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy bírom ki, hogy otthon klíma van, irodában klíma van, szabad téren és mozgás közben pedig jobban bírom a meleget.

4-5 éve, amikor nem volt mindenhol klíma, akkor kb mindennaposak voltak a meleg miatti rosszulléteim (vérnyomásesés, tagok elnehezülése stb...).


Én az az ember vagyok, aki télen 0 fokban kvázi sohasem fázik. Farmer alatt nincs semmi, mert villamoson, irodában el is ájulnék, sapka sincs.


Amúgy a városok nem természetes területek ilyen szempontból sem.

Igen, alapvetően 35 fok van egy tanyán is és Budapesten is. Csak nem mindegy, hogy egy nagyvárosban a sok aszfalt és beton nagyon felmelegszik (aszfalt elvileg akár 60 fokig), míg községben kevesebb a felmelegedő felület.

Az se mindegy, hogy képes-e éjjel lehűlni, azaz éjjel az ember kihűti a házat, nappal redőny le, minden ablak bezárva és hűvös marad estig, vagy éjjel is 30 fok van (emellett esetleg zaj és fény).


Ahol én lakom, ott még télen is érezhetően melegebb van...


Így én állítom, hogy klíma nélkül nem lehet elviselni. Ha majd nem 4-6 sávos utak mellett kell zárt térben megerőltető szellemi munkát végeznem, esetleg még le is mondok a klímáról.


Amúgy az se természetes, hogy már lassan mindenhol minimum 24 fokra van fűtve, de inkább 25, 26 esetleg 27.

Ráadásul télen még annyit se vagyunk a szabadban, amennyit lehetne, kellene.

Így az emberek hőérzete, komfortszintje torz lesz és azon a hőmérsékleten fogják jól érezni magukat, amelyik a saját éghajlatukon természetes esetben csak az év kisebb hányadában fordul elő.

2021. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is megdöbbentem mert 3 napja pentekre mondtak a valtozast , erre ez kimaradt minden nap 3 fokkal több lett . Rosszul emlékeztek . Kirívó esetekben ugrott 30 cfok fölé ,de a hőség az is augusztusban zajlott , 20. után le is ment . Na akkor is egy pár naprade nem afrikai légtömeg betódulas beszorulas miatt . Estére lehűlt es 10 cfok sok harmat miatt hűvös volt . Barmilyen megyében meglódult a forróság vihar tört ki és elverte . Sosem volt 2010 előtt nulla eső hetekig orszagosan és kanikula folyamatosan . Nulla tél semmi hó . Gondoljon vissza mindenki hogy júniusban az ablakok is tárva voltak nem forrt fel a ház ,tedd meg ezt most . Augusztusban arattak , mert akkor volt ideje . 2018ban apr 14töl hőség volt emiatt júni végére már nem volt kalász mert betakarították . A klímagép is tetőteres gazdag hazakban volt főleg . Az ipar vegyszerek a város a mergezesek terjedése erdő mező es hegy irtása miatt ez lett . Hideg tavaszok voltak , de a regi nyár max akkor volt hűvös mikor jegeső esett vagy több órás vihar uzan kint jártál . Képtelenség esti kereszthuzatot tartani már juniustól mert megreked órákra 20on fokra . Májusi fagy iden volt orszagos .
2021. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!