Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Aggódtok a globális felmeleged...

Kecskeember kérdése:

Aggódtok a globális felmelegedés miatt?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert mostanában elég sok helyen volt több tűzeset: Ausztrália, Fél Afrika, Amazonas,USA, Kanada, Görögország, Spanyolország, Törökország, Algéria , Izraell, Libanon Szíria ( Ott alapjáraton van elég ), Szibéria, Irán, Irak,Albánia, Észak-Makedónia, Bulgária. Persze volt több is csak ezek erőteljesebbek voltak.

2021. aug. 17. 12:10
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Különösebben nem aggódom, de sajnálom azokat akiket elért már.
31 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Isten megbunteti a vetkes embert! Jonnek a csapasok egymas utan. Tornado, villamarviz, erdotuzek, foldrenges, jegeso es Gyurcsany ... mind-mind Isten csapasai! :) Eljott a vilagvege!
2021. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Aggódom, viszont megérdemli az emberiség. Mert a pénzért feláldoztuk a bolygót. Amúgy nem vagyok környezet védő.
2021. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok klímaváltozástagadó. De mégis miért aggódjak valami miatt amin én személy szerint nem változtathatok? Amíg az elit minden országban (a Greta Thunberg-ek is) magángéppel repked, valamint Kína és India (a legnépesebb országok ráadásul) szennyezheti a környezetet addig nem oszt nem szoroz hogy mi felhagyunk e a nejlonzacskó használatával. A pokol eljön, akár stresszelek rajta akár nem.
2021. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Aggaszt, de azért nem parázom túl, nem feszengek rajta.

Próbálok nem értelmetlenül pazarolni, mint az egyszeri hülye fogyasztó, aki évente cserél telefont, két évente meg tv-t. De ez nálam inkább pénzspórolás oldalról van megközelítve, mintsem környezetvédelmi oldalról.

Nem gondolom, hogy én váltom meg a világot, de azt sem gondolom, hogy én nem tehetek semmiről. A csúnya nagy vállalatok nekem, az egyszerű fogyasztónak adják el a termékeiket.

Ha lesz majd elég pénzem, talán napelemet is tetetek a házra, de megint csak nem a dolog zöldessége érdekel jobban, hanem az, hogy a bizonytalan jövőben kevesebb legyen a rezsim, ezáltal nagyobb létbiztonságban legyek a mindenkori keresetemtől függetlenül.

Nem tartom magam nagy környezetvédőnek. Ha a szomszéd papucsostul dobja rá az anyóst a tűzre, akkor vállat vonok. De pl az erdőkben, utak mellett, stb szemetelés ki tud akasztani. Az szimpla lustaság, trehányság és igénytelenség. Bárki, aki nem környezetvédő is zavarnia kellene.

2021. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem aggódok, majd gondtalan boldogan fogok megsülni.
2021. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és sok ilyen tűzeset csupán a terület elégtelen karbantartása miatt van, olyan is van ahol kontrollált égetés folyik mezőgazdasági okokból (vagy termőföld hiányában éhezzenek az emberek?) és azt is felhasználja a média az amúgy tényleg valós problémának számító klímaváltozás miatti pánikkeltésre.
2021. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Aggódok, de a tűzesetek miatt nem annyira. Ebben ugyanis a klímaváltozás mellett jó néhány más emberi tevékenység is komolyan felelős: átalakítottuk a növénytakarót, sűrűn belaktunk és a saját igényeinkre formáltunk olyan térségeket, ahol természetes esetben kisebb tüzeknek viszonylag gyakran végig kéne futnia (felemésztve azt a tüzelőanyagot, ami felhalmozódva aztán hatalmas tűzvészeket képesek táplálni).
2021. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
70%

Én jelenleg azt látom, hogy tényleg elkezdett történni valami a bolygónk megmentése érdekében és nem csak szövegelés és pánikolás.

Eljutottunk oda, hogy a környezetvédelem, a zöld energia, az emisszió-csökkentés is kezd profittermelő üzletággá válni és a jelen világgazdaság rendben ez a legfőbb alapfeltétele annak, hogy a dolgok tudjanak előre haladni, végre jó irányba.


A probléma az, hogy ez a jó irányú haladás jelenleg még nagyon lassú és a világnak tulajdonképpen csak éppen a kisebb, fejlettebb, jóléti része vesz benne részt.

A nagyobb, technikailag, gazdaságilag elmaradottabb (és egyben sokkal népesebb és gyorsabban sokasodó) része még évtizedekre van a változástól.



Szóval nem tudom, mi lesz. Örömmel üdvözlöm a változásokat és közben aggódba nézem, hogy elég lesz-e, nem lesz-e késő.


Istenigazából az is probléma, és ez érint személyesen, hogy a mai helyzet nem nagyon ad lehetőséget a kisembernek kivenni a részét a pozitív változásból.

Mindenki tegyen a jövő megmentéséért, de hogyan.

Telepítsek napelemet, járjak elektromos autóval, csináljak jól szigetelt, alacsony energiamérlegű házat, amiben minimális, elektromos fűtés-hűtés elegendő?

Boldogan!

De miből?


A kisembernek egyelőre minden olyan tevékenység-lehetősége, amivel a emisszió-csökkentésből ki tudja venni a részét, túl drága.

Körülbelül annyi marad, hogy ahova nem muszáj kocsival, tömegközlekedéssel menni, menjünk kerékpárral, gyalog.


Én úgy látom, legalábbis itt Mo.-on még évtizedek, mire az átlagember tömegesen megengedheti magának, hogy ezeken a módokon tevőlegesen, jelentékenyen részt vegyen a klíma megmentésében.

2021. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem aggódom.

Megtanultam már az életem során, hogy ne aggódjak olyan dolgok miatt, amiket nem tudok befolyásolni.

Márpedig ezt nem tudom. Sőt, mint emberiség, nem tudjuk.

A folyamat rég beindult, már a lendület visz megállíthatatlanul, a katasztrofális következmények elkerülhetetlenek.

Annyit tehetek, hogy a következő ~10 évben, amíg még aránylag nyugis világ van, megpróbálok felkészülni ezekre a következményekre, amennyire tőlem telik, aztán már csak egy sört kérek, és élvezem a műsort :D

2021. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
75%
Aggódom. Elmúltam 60, így volt alkalmam látni, az utóbbi 50 év korántsem megnyugtató változásait. A korom miatt ugyan engem nem nagyon érintenek a közelgő katasztrófák, de a csemetéim nem ezt érdemelték.
2021. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!