Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire érdekel titeket az...

Mennyire érdekel titeket az űrkutatás?

Figyelt kérdés

Én sokat foglalkozom vele, de senki mást nem érdekel az ismeretségi körömből. Ennyire sok embert hagy hidegen?


16f



2021. okt. 2. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Érdekel de soha semmit nem tudnak meg, soha semmit nem tudnak megmagyarázni, így eléggé el távolodtam a témától.
2021. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Engem érdekel! Érdekelnek azok a dolgok, amik az Űrben vannak: bolygók, csillagok, fekete lyukak, földönkívüli élet. Ezek érdekesek.
2021. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagyis a földönkívüli élet kutatása.
2021. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Mit csinál az úrhajós ha megszomjazik?

-Űrkutatás..


Engem érdekel valamennyire, bár folyamatosan nem követem a friss eseményeket.

2021. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődés szintjén.

Elolvasom az erről szóló híreket, megnézem az ismeretterjesztő videókat.

Két részre osztanám az egészet.

Van a "Föld közeli" űrkutatás, ami pl az üstökösök, aszteoridák mozgásának tanulmányozása, és van a "távoli" kutatás, amikor a Földtől felfoghatatlanul távol (fényévekre) fedeznek fel valamit.

Utóbbi lehet érdekes, de sokszor csak feltételezés, és a távolság miatt is kevésbé fontos számomra.

Az űrben persze a nagy távolságban történt esemény is lehet fontos, a kutatások szerint a Földön az egyik nagy kihalási hullám kiváltó oka egy szupernóva robbanás volt.

2021. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
85%

#1-es tényleg eléggé eltávolodott a témától, mert az űrkutatás iszonyat mennyiségű új tudást adott és fog is adni és rengeteg dolgot magyarázott meg.

Csak az újabb ismeretek mindig hoznak újabb, még mélyebb kérdéseket.

És éppen ez a legszebb az egészben. Pont így szélesedik a tudásunk.


Az űrkutatás tartalmazza a komplett jövőnket, tudásban és túlélésben is.

Éppen ezért igyekszem folyamatosan követni,. Mindkét okból. Tehát a mélyűri megfigyeléseket, eredményeket is, főleg az anomáliákat, amikből mindig új tudás születik, meg az aktuális emberes űrrepülési fejlesztéseket is, ami meg az intersztelláris jövőnkhöz fog vezetni.



Jó lenne majd az unokáknak, akik már mondjuk egy Marsra utazgató korban fognak élni, mesélni, hogy én még láttam az első prototípus űrhajók építését.

2021. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!